Video Bļugers gūst vārtus un palīdz "Penguins" atspēlēties no 0:3

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers pirmdien guva vārtus un palīdzēja Pitsburgas "Penguins" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

"Penguins" izbraukumā ar rezultātu 5:3 (0:3, 2:0, 3:0) pārspēja Vegasas "Golden Knights", sagādājot pretiniekiem piekto zaudējumu pēdējos piecos mačos.

Mājinieki pirmajā periodā izvirzījās 3:0 vadībā, pa reizei vārtus guva kanādieši Čandlers Stīvensons un Nikolass Rojs, kā arī krievs Jevgeņijs Dadonovs.

Otrajā periodā "Penguins" divus vārtus atspēlēja. Vispirms skaitlisko vairākumu realizēja amerikānis Džeisons Zakers.

49 sekundes vēlāk izcēlās Bļugers, kurš ātrajā pretuzbrukumā bija pirmais pie atlēkušās ripas pēc komandas biedra metiena.

Trešajā periodā jau pēc 28 nospēlētām sekundēm Zakers guva savus otros vārtus mačā, panākot neizšķirtu 3:3.

"Penguins" uzvaru nokārtoja komandas līderi. Nedaudz vēlāk savus 20. vārtus šosezon guva amerikānis Džeiks Gencels, savukārt punktu cīņai 68 sekundes pirms mača pamatlaika beigām pielika komandas kapteinis kanādietis Sidnijs Krosbijs.

Bļugers laukumā pavadīja 13 minūtes un 16 sekundes (2:02 skaitliskajā mazākumā), izpildīja četrus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, vienreiz meta pa vārtiem, uzvarēja sešus no 11 iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

27 gadus vecais Bļugers šosezon 37 mačos guvis astoņus vārtus, izpildījis astoņas rezultatīvas piespēles un sakrājis lietderības koeficientu +5.

"Penguins" ar 51 punktu 38 mačos ieņem trešo vietu Metropolitēna divīzijā, tikmēr "Golden Knights" ar 48 punktiem 40 spēlēs ir Klusā okeāna divīzijas līdere.