Latvijas futbolistes Baltijas kausa izcīņas pirmajā spēlē zaudē Fēru salām

Latvijas sieviešu futbola izlase ceturtdien Igaunijas pilsētā Veru piedzīvoja zaudējumu Baltijas kausa sacensību pirmajā mačā, tādējādi turnīrā cīnīsies par trešo vietu.

Romāna Kvačova vadītā komanda ar rezultātu 2:3 (0:1) zaudēja Fēru salu futbolistēm, kuras uzvaras vārtus guva piecas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Pirmās vārtus guva pretinieces, kuras izcēlās jau mača trešajā minūtē, Heidi Sevdālai izdarot sitienu no tuvas distances.

Otrā puslaika sākumā, 54.minūtē, Renāte Fedotova saņēma Olgas Ševcovas piespēli no kreisās puses un netraucēta raidīja bumbu mērķī - 1:1. Piecas minūtes vēlāk pēc izlases kapteines Sandras Voitānes izpildītā stūra sitiena bumba nonāca pie Ševcovas, kura ar augstu sitienu ieraidīja bumbu vārtos.

Latvietes vadībā bija vien piecas minūtes, jo 64. minūtē Rūna Jākobsena saņēma bumbu aiz Latvijas izlases aizsardzēm, apspēlēja Sofju Ņesterovu un panāca 2:2. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecas minūtes, Asla Johannesena izpildīja sitienu no soda laukuma dziļuma un ieguva pretiniecēm vadību.

Turnīrā, kurā par uzvaru cīnīsies četras komandas, otrā pusfinālā ceturtdien tiksies Igaunija un Lietuva. Spēles par pirmo un trešo vietu notiks svētdien.

Iepriekšējais Baltijas kausa turnīrs notika pagājušā gada jūnijā Lietuvā, kad Latvijas izlase pusfinālā piekāpās Lietuvai (0:5), bet mačā par trešo vietu atzina arī Igaunijas pārākumu (1:4). Pirmo vietu turnīrā izcīnīja lietuvietes, bet iepriekšējos trīs turnīros pēc kārtas Baltijas kausa trofeju izcīnīja Latvija.

Latvijas izlase turnīrā uzvarējusi piecas reizes.

Septembrī Latvijas izlase noslēdza 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīru, desmit spēlēs izcīnot vienu uzvaru.

Igaunija savā grupā iekrāja divus panākumus, lietuviešu kontā bija viena uzvara un divi neizšķirti, bet Fēru salas piedzīvoja zaudējumus visās astoņās spēlēs.

Latvijas izlasē trenerim Romānam Kvačovam palīdz Liene Vāciete un Edgars Klibus, kā arī vārtsargu treneris Marks Bogdanovs.

Latvijas izlases spēlētāju saraksts Baltijas kausa spēlēm:

Vārtsardzes: Enija Anna Vaivode ("P 18 IK", Zviedrija), Sofja Ņesterova ("Rīga");

Aizsardzes: Anastasija Ročāne ("Medyk Konin", Polija), Sofija Gergeležiu, Arta Luīze Lubiņa (abas - "Rīga"), Paula Linda Liniņa ("Metta"), Selga Penelope Vitmore ("Super Nova"/RTU), Kristiāna Zacmane ("Auda");

Pussardzes: Karlīna Miksone ("KKPK Medyk Konin", Polija), Sandra Voitāne, Viktorija Zaičikova (abas - "IBV Vestmannaeyja", Islande), Anna Kristīne Gornela (PAOK, Grieķija), Nelle Treimane, Katrīna Daņilova (abas - "Metta"), Taisija Smirnova, Signija Šenberga (abas - Liepājas FS), Emīlija Sofija Druviņa ("Super Nova"/RTU);

Uzbrucējas: Olga Ševcova ("IBV Vestmannaeyja", Islande), Renāte Fedotova ("Saned", Lietuva), Anastasija Poļuhoviča, Tatjana Baličeva (abas - "Rīga").