"Barcelona" izcīna trešo uzvaru trīs mačos UEFA Čempionu līgā

"Barcelona" futbolisti
"Barcelona" futbolisti Foto: AP/Scanpix

"Barcelona", "Porto" un Roterdamas "Feyenoord" futbolisti trešdien Čempionu līgas mačos svinēja uzvaru savā laukumā.

H grupas mačā "Barcelona" savā laukumā pieveica Doneckas "Šahtar" ar 2:1 (2:0).

28.minūtē mājinieks Fermins Lopess trāpīja pa vārtu kreiso stabu, bet tūlīt Ferrans Torress raidīja bumbu vārtos. Vārtu guvums sākumā tika atcelts aizmugures stāvokļa dēļ, bet vēlāk video atkārtojums apliecināja, ka vārti gūti pareizi.

36.minūtē pēc Torresa piespēles Lopess ar spēcīgu sitienu mājinieku labā guva otros vārtus.

62.minūtē "Šahtar" vienus vārtus atguva. Irakli Azarovi ar piespēli atroda mājinieku soda laukumā Georgiju Sudakovu, kurš, neapstādinot bumbu, raidīja to vārtu kreisajā stūrī, panākot 1:2.

Dienu pirms UEFA Čempionu līgas mača Ukrainas čempionvienība apstiprināja jaunu galveno treneri, vienības grožus pārņemot 52 gadus vecajam bosniešu speciālistam Marino Pušičam, kurš sezonu kā galvenā trenera Arnes Slota asistents uzsāka Nīderlandes čempiones "Feyenoord" rindās.

Otrā dienas spēlē šajā grupā Beļģijas "Antwerp" mājās ar 1:4 (1:0) zaudēja Portugāles "Porto".

Mājinieki izvirzījās vadībā 37.minūtē pēc precīza

Alhasana Yusufa sitiena.

Viesi otrajā puslaikā panāca uzvaru ar trim Evanilsona gūtiem vārtiem, "hat-trick" noformējot 84.minūtē, un vienu Stīvena Justakio "golu".

Pēc trim kārtām "Barcelona" sakrājusi deviņus, "Porto" - sešus un "Šahtar" - trīs punktus, bet "Antwerp" ir bez punktiem.

E grupā Roterdamas "Feyenoord" mājās ar 3:1 (2:0) pieveica Romas "Lazio".

25.minūtē gūtie mājinieka Santjago Himenesa vārti netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ, tomēr sešas minūtes vēlāk Himeness pēc Matsa Vīfera piespēles raidīja bumbu viesu vārtu kreisajā apakšējā stūrī - 1:0.

Puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē Ramizs Zerruki pēc Kalvina Stengsa piespēles trāpīja bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī, panākot 2:0.

74.minūtē Himeness guva vēl vienus vārtus (3:0).

82.minūtē Lopesa pārkāpums pret Valentinu Kasteljanosu tika sodīts ar 11 metru soda sitienu, un Pedro Rodrigess ar neatvairāmu sitienu vārtu kreisajā stūrī panāca 1:3.

Otrā grupas spēlē trešdien Glāzgovas "Celtic" savā laukumā spēlēja 2:2 (2:1) ar Madrides "Atletico".

Ceturtajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Kjogo Furuhashi.

25.minūtē Antuāns Grīzmans rezultātu izlīdzināja, neiesitot 11 metru sitienu, taču raidot vārtos no labā vārtu staba atlēkušo bumbu.

28.minūtē Luiss Palma vēlreiz izvirzīja vadībā mājiniekus, bet 53.minūtē izlīdzinājumu panāca Alvaro Morata.

82.minūtē viesi pēc Rodrigo de Paula otrās dzeltenās kartītes mačā palika mazākumā, taču rezultāts vairs nemainījās.

Pēc trim spēlēm "Feyenoord" ir seši, "Atletico" - pieci, "Lazio" - četri punkti, bet "Celtic" guvis vienu punktu.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

Fināls 2024.gada 1.jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.