Video Merzļikinu nomaina spēles sākumā, Balinski atstāj rezervē

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins
Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē Kolumbusas "Blue Jackets" zaudējumā tikai nomainīts jau septītajā minūtē.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 4:5 (2:3, 1:0, 1:1, 0:1) pagarinājumā zaudēja Floridas "Panthers" komandai, kuras aizsargs Uvis Balinskis šajā mačā nespēlēja.

Merzļikins pavadīja uz ledus sešas minūtes un deviņas sekundes, tika galā ar astoņiem no 11 pretinieku metieniem, atvairot 72,7% raidījumu.

Nomainot latvieti, spēles turpinājumā kanādiešu vārtsargs Spensers Mārtins atvairīja 34 no 36 metieniem (94,4%).

"Blue Jackets" spēles sākumā nokļuva iedzinējos ar 0:3. "Panthers" labā vārtus guva Raiens Lombergs, Gustavs Foslings un Aleksandrs Barkovs.

Kolumbusa turpinājumā atspēlējās un izvirzījās 4:3 vadībā. Viesu labā vārtus guva Šons Kuralijs, Būns Dženers, Kirils Marčenko un Aleksandrs Teksjē.

Mača pamatlaika pēdējā minūtē neizšķirtu panāca Niks Kazinss, bet uzvaras vārtus spēles pagarinājumā guva Kārters Verhegī.

"Panthers" vārtsargs Sergejs Bobrovskis atvairīja 18 no 22 metieniem (81,6%).

"Blue Jackets" ar 11 punktiem 12 spēlēs ieņem pirmspēdējo jeb septīto vietu Metropolitēna divīzijā, bet "Panthers" ar 13 punktiem 11 mačos ierindojas piektajā pozīcijā Atlantijas divīzijā.

NHL debitants Balinskis izlaida pirmo maču. Viņa vietā sezonas pirmo un karjerā kopumā 340. spēli aizvadīja amerikāņu aizsargs Maiks Railijs.

Balinskis savā pirmajā NHL sezonā līdz šim aizvadījis 10 spēles, vidēji spēlējis 14 minūtes, nopelnījis sešas soda minūtes un lietderības koeficientu -2, bet ar rezultativitātes punktiem nav atzīmējies.

Merzlikins šosezon deviņos mačos izcīnījis vien trīs uzvaras, vidēji mačā ielaidis 3,4 vārtus un atvairījis 89,7% pretinieku metienu.