Noskaties Latvijas hokeja aizsargs Balinskis gūst savus pirmos vārtus NHL

Latvijas aizsargs Uvis Jānis Balinskis piektdien guva savus vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, palīdzot Floridas “Panthers” komandai izcīnīt uzvaru.

"Panthers" savā laukumā ar rezultātu 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) uzveica Karolīnas "Hurricanes" komandu, izcīnot ceturto uzvaru pēdējos piecos mačos.

Balinskis spēlēja 13 minūtes un 50 sekundes, atzīmējās arī ar četriem metieniem pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu un pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Latvijas hokejists savus pirmos vārtus NHL spēlētāja karjerā guva pirmā perioda beigās, izvirzot "Panthers" komandu vadībā ar 2:1.

Balinskis kļuvis par piekto Latvijas hokeja aizsargu, kuram izdevies karjerā gūt vārtus NHL regulārajā čempionātā. Iepriekš tas izdevās Sandim Ozoliņam (167 vārti), Kārlim Skrastiņam (32), Oskaram Bārtulim (1) un Kasparam Astašenko (1).

Līdz šim pēdējie Latvijas hokeja aizsarga gūtie vārti NHL bija Skrastiņa trāpījums 2011. gada 3. februārī.

Pirmos vārtus Balinskis guvis karjeras 11. spēlē. Viņš izlaida iepriekšējos divus mačus, kuros latvieti aizstāja amerikāņu aizsargs Maiks Railijs. 11 mačos Balinskis vidēji spēlējis 14 minūtes, sakrājis sešas soda minūtes un neitrālu lietderības koeficientu.

Floridas vienībā trīs spēlētāji izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli (1+1) – kanādietis Kārters Verhegī, soms Aleksandrs Barkovs un amerikānis Metjū Tkačuks.

"Panthers" krievu vārtsargs Sergejs Bobrovskis atvairīja 28 no 30 pretinieku metieniem (93,3%).

Floridas vienība izcīnīja astoto uzvaru 13 mačos. Patlaban ar 17 punktiem "Panthers" ieņem otro vietu Atlantijas divīzijā, par sešiem punktiem atpaliekot no līgas līderes Bostonas "Bruins".

Citā spēlē Bufalo "Sabres" mājās ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) uzvarēja Minesotas "Wild" vienību.

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 14 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

"Sabres" labā vārtus guva soms Henri Jokiharju, vācietis Džons Džeisons Peterka un kanādietis Džefs Skiners.

Bufalo vārtsargs Devons Levi atvairīja 33 no 35 pretinieku metieniem (94,3%).

"Sabres" ar 15 punktiem 14 spēlēs ieņem sesto vietu Atlantijas divīzijā.

Girgensons šosezon piedalījies 14 mačos, guvis divus vārtus, vidēji spēlējis 12 minūtes un 26 sekundes, sakrājis neitrālu lietderības koeficientu.