RFS futbolistiem graujoša uzvara Livonijas Ziemas līgas spēlē

RFS futbolistiem graujoša uzvara Livonijas Ziemas līgas spēlē.
RFS futbolistiem graujoša uzvara Livonijas Ziemas līgas spēlē. Foto: Futbola kluba RFS konts sociālajā platformā "Facebook"

RFS sestdien Tallinā svinēja graujošu uzvaru Livonijas Ziemas līgas jeb "Livonian Winter League" A līgas spēlē.

RFS viesos ar 6:1 (0:0) sagrāva Tallinas "Flora".

Jau 14.minūtē sarkano kartīti nopelnīja Jānis Ikaunieks, atstājot RFS mazākumā.

Pirmajā puslaikā rezultāts netika atklāts.

Otrajā RFS veica 10 maiņas, pretiniekiem atbildot ar četrām, kas par labu nāca Rīgas klubam.

47.minūtē Žiga Lipuščeks, 50.minūtē Sedriks Kvadio, 71.minūtē Mikaze Nagasava, 79.minūtē Kenrojs Kempbels un 83.minūtē Jevgēnijs Miņins panāca 5:0.

Talliniešiem 87.minūtē vienus vārtus iesita Rolands Lukass, taču pēdējo vārdu spēles 90.minūtē teica Kempbels, panākot 6:1.

B līgas spēlē "Tukums 2000"/"Telms" Igaunijas pilsētā Hāpsalu ar 3:0 (1:0) pieveica Igaunijas vienību "Kuressaare".

Ceturtajā minūtē vārtus guva Maksims Skibinskis, 86.minūtē - Markus Prohorenkovs un 90.minūtē - Iļja Atligins.

"Metta" Pērnavā spēlēja 0:0 ar Pērnavas "Vaprus", bet "Grobiņa" Tallinā ar 1:4 (1:3) zaudēja Narvas "Trans".

Sestajā minūtē vārtus guva Emīls Knapšis, taču mājinieki atbildēja ar 19. un 21.minūtē gūtiem Marka Maksimkina "goliem" un 37.minūtē gūtiem Latvijas futbolista Daņiila Čiņajeva vārtiem.

Mača kompensācijas laika trešajā minūtē 4:1 panāca Sergo Kuhianidze.

Turnīrā, kura norise paredzēta līdz 24.februārim, piedalās 23 komandas.

Komandas ir sadalītas trīs līgās - katrā pa astoņām komandām jeb pa četrām vienībām no katras valsts. Savu līgu ietvaros katra no dalībniecēm aizvadīs pa četrām spēlēm, sacenšoties ar komandām no kaimiņvalsts un tādējādi ieņemot attiecīgu vietu savas līgas kopvērtējumā.

A līgā spēlē RFS, "Liepāja", "Jelgava", Tallinas "Flora", Tallinas "Kalev", "Paide Linnameeskond", Nemmes "Kalju", B līgā cīnās "Daugavpils", "Tukums 2000"/"Telms", "Metta", "Grobiņa", Pērnavas "Vaprus", "Kuressaare", Narvas "Trans", Tartu "Tammeka", bet C līgā spēkus mēro "Alberts", "Skanste", "Riga-2", "Super Nova", Harju "Laagri", Nemmes "United", "Viimsi un Tallinas "Levadia U-21".

Livonijas kausa izcīņas idejas iniciatori vēsturiskā Livonijas ordeņa teritorijā šobrīd esošajām Latvijai un Igaunijai savulaik bija Igaunijas pārstāvji. Livonijas kauss iepriekš tika izspēlēts septiņas reizes - 2003.-2005., 2008., 2011., 2018. un 2023.gadā. Šogad pirmoreiz tas tiek organizēts kā plašs pirmssezonas turnīrs, tādu to paredzot aizvadīt arī nākamajos gados.