Foto Seska ekipāžai sestā vieta ERC posmā Zviedrijā

Mārtiņš Sesks
Mārtiņš Sesks Foto: Flat Out Media Agency, Red Bull Content Pool

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis sestdien Zviedrijā sestajā vietā noslēdza Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezonas trešo posmu – Skandināvijas ralliju.

Latvijas ekipāža, kas startē ar "Toyota GR Yaris", pirms pēdējās sacensību dienas bija piektajā pozīcijā, taču vienā no ātrumposmiem izskaņā piedzīvoja tehniskas problēmas, kad bremzējot automašīna vairākkārt noslāpa, zaudējot apmēram 20 sekundes.

Grants seguma rallijā uzvaru izcīnīja savulaik Latvijā startējušais Zviedrijas pilots Olivers Sūlbergs ("Škoda Fabia RS"), kurš noslēgumā par 38,0 sekundēm pārspēja somu Miko Heikili ("Toyota GR Yaris"), bet vēl 13 sekundes atpalika jaunzēlandietis Haidens Padons ("Hyundai i20 N").

Sesks uzvarētājam zaudēja nepilnas 102 sekundes.

Šo sešu nedēļu laikā Latvijas ekipāža startēs četrās sacensībās, tostarp debitējot pasaules rallija čempionātā (WRC).

Šosezon ERC kalendārā ir iekļauti astoņi sacensību posmi. Aprīlī notikušajā pirmajā posmā Seska ekipāža izstājās priekšpēdējā ātrumposmā, bet maijā Kanāriju salu rallijā viņi samierinājās ar 20.pozīciju.

Pagājušajā gadā Sesks/Francis ERC startēja ar "Škoda Fabia RS" un kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien jaunzēlandiešu Haidena Padona un Džona Kenarda ekipāžai. Latvijas ekipāžā šosezon startēs divos WRC posmos.