Horvātijas futbolistiem aizraujošā trillerī neizdodas uzveikt Albāniju

Horvātijas un Albānijas futbolisti
Horvātijas un Albānijas futbolisti Foto: Reuters/Scanpix

Albānijas vīriešu futbola izlase trešdien Eiropas čempionāta finālturnīra otrajā spēlē mača pēdējās minūtēs izrāva 2:2 (1:0) neizšķirtu pret Horvātiju.

Albānijas izlases labā vārtus guva Kazims Lači pamatlaikā un Klauss Ģasula kompensācijas laika priekšpēdējā minūtē. Horvātiem izcēlās šodienas jubilārs Andrejs Kramaričs un bumbu savos vārtos ieraidīja Ģasula.

Otrā spēle šajā grupā starp Spāniju un Itāliju norisināsies ceturtdien. B grupā pa trīs punktiem ir Spānijai un Itālijai, bet pa vienam - Albānijai un Horvātijai.

Pirmie šajā mačā vārtus guva albāņi, spēles 11.minūtē pēc Jasira Asani centrējuma soda laukumā Lači nedaudz ar galvu mainot bumbas lidojuma virzienu, kas tādējādi apgrūtināja Dominikam Livakovičam atvairīt sitienu. Puslaika turpinājumā dominēja horvāti, turpretī albāņi atbildēja ar pretuzbrukumiem, 30.minūtē bīstamu sitienu no 16 metriem izdarot Asani, bet vēlāk Livakovičam atvairot Kristjana Aslani raidījumu.

Otrajā puslaikā pirmie vistuvāk vārtu guvumam bija horvāti, 58.minūtē Josipam Šutalo ar galvu sitot bumbu garām cietoksnim. Pēc ilgstošiem centieniem horvātiem 74.minūtē izdevās panākt 1:1, kad pēc Antes Budimira piespēles precīzi no apmēram 11 metriem sita Kramaričs. Divas minūtes vēlāk pēc vēl vienas Budimira piespēles Luka Sučičs izdarīja sitienu pa vārtiem un Ģasula ieraidīja bumbu savos vārtos.

Pamatlaika pēdējās minūtēs un arī kompensācijas laikā albāņiem bija iespējas izraut neizšķirtu. Vienā no uzbrukuma epizodēm kompensācijas laika piektajā minūtē bumba pie 11 metru soda sitiena atzīmes nonāca Ģasulas rīcībā, kurš bija precīzs - 2:2.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Horvātijas izlases sastāvs: Dominiks Livakovičs, Josips Juranovičs, Josips Šutalo, Joško Gvardiols, Ivans Perišičs (Borna Sosa, 84.min.), Luka Modričs, Marcelo Brozovičs (Mario Pašaličs, 46.min.), Mateo Kovačičs, Lovro Majers (Luka Sučičs, 46.min.), Bruno Petkovičs (Ante Budimirs, 64.min.), Andrejs Kramaričs (Martins Baturina, 84.min.).

Albānijas izlases sastāvs: Tomass Strakoša, Mario Mitajs, Arlinds Ajeti, Berats Gimšiti, Elseids Hisajs, Kazims Lači (Klauss Ģasula, 73.min.), Ilbers Ramadani (Arbers Hodža, 85.min.), Kristjans Aslani, Nedims Bairami, Rejs Manajs (Mirlinds Daku, 85.min.), Jasirs Asani (Taulants Seferi, 64.min.).