«Dinamo» Toljati atgriežas ar zaudējumu (24)

Pirmo zaudējumu izbraukumā jaunajā sezonā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā pirmdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 2:3 pagarinājumā piekāpās Toljati «Lada» hokejistiem.

Mača sākumā liels bija «Dinamo» komandas pārsvars. Vienā no epizodēm labā pozīcijā, lai atklātu spēles rezultātu nokļuva Lauris Dārziņš, bet teicami mājinieku vārtos darbojās jauniegūtais vārtsargs Iļja Ježovs.

Astotajā minūtē Rīgas hokejisti ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā un jau pēc 46 sekundēm «Dinamo» savu iespēju izmantoja, kad precīzi ar plaukstas metienu meta Marsels Hosa, viņam gūstot savus otros vārtus sezonā.

Brīdi vēlāk laukuma saimnieki realizēja arī savu iespēju, kad atradās piecatā pret četriem. Veiksmīgi vārtu priekšā, labojot ripas lidojuma virzienu, spēlēja Maksims Zjuzjakins, kurš cīņā panāca izlīdzinājumu - 1:1, bet piecas minūtes un vienu sekundi pirms trešdaļas beigām «Lada» izvirzījās vadībā. Ar metienu no ļoti asa leņķa Edgaru Masaļski pārspēja Semjons Valuiskis.

Trešdaļas izskaņā «Dinamo» teju divas minūtes spēlēja pieci pret trijiem. Lai arī mūsējie izdarīja vairākus bīstamus metienus, izlīdzinājumu panākt Latvijas kluba spēlētājiem neizdevās, pirmajām 20 minūtēm noslēdzoties 2:1 mājinieku labā.

Otrā perioda sākumā lielisku piespēli uzbrucējam Jurim Upītim izpildīja aizsargs Milans Jurčina, izvirzot partneri vienatnē ar pretinieku vārtsargu. Pārspēt gan Ježovu «Dinamo» hokejistam neizdevās, kaut arī iespēja bija teicama.

Trešdaļas vidusdaļā pēc veiksmīgām individuālām darbībām labā pozīcijā nokļuva «Dinamo» zviedru uzbrucējs Linuss Videls, bet viņa ieceri atmaskoja «Lada» vārtsargs, neļaujot viesiem panākt izlīdzinājumu.

Spēles 38. minūtē aci pret aci ar Ježovu nokļuva Gints Meija, taču viņa metienu no tuvas, demonstrējot lielisku reakciju, atvairīja Ježovs, pirms noslēdzošās trešdaļas saglabājot savai vienībai vadību.

Trešās trešdaļas sākumā vairākas lieliskas izdevības panākt dubultu pārsvaru bija «Lada» hokejistiem, bet to neļāva Masaļska meistarība, izveicība vārtos.

Trīs minūtes un 7 sekundes pirms trešā perioda beigām «Dinamo» uzbrukumi vainagojās rezultātā, kad ar tālu metienu savas kādreizējās komandas vārtos ripu raidīja Latvijas vienības kapteinis Georgijs Pujacs - 2:2. Cīņa turpinājās papildlaikā.

Pagarinājuma sākumā Meija tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu (turēšana ar nūju) un mājinieki viena spēlētāja pārākumu realizēja. Pēc skaisti izspēlētas kombinācijas ļoti spēcīgi Masaļska sargātajos vārtos ripu trieca Valuiskis, kuram tas bija otrais vārtu guvums mačā.

Rīgas «Dinamo» - Toljati «Lada» 2:3 (1:2, 0:0, 1:0, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Marsels Hosa (8:11, vair.), 1:1 Maksims Zjuzjakins (Šulakovs, Stuļovs) (13:50, vair.), 2:1 Semjons Valuiskis (Zatevičs) (14:59), 2:2 Georgijs Pujacs (56:53), 3:2 Semjons Valuiskis (61:12).

Metieni: 36 - 27

Soda minūtes: 12 - 12

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlē ar «Lada»

Vārtsargi: #31 Edgars Masaļskis, (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #7 Mārtiņš Porejs, #5 Čejs Genovejs - #27 Georgijs Pujacs (C), #11 Kristaps Sotnieks - #68 Milans Jurčina, #61 Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #55 Linuss Videls- #70 Miks Indrašis, #81 Marsels Hosa - #24 Pjotrs Ščastļivijs - #19 Miķelis Rēdlihs, #95 Juris Upītis - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Uz Toljati Arta Ābola vadītā komanda devās no 400 kilometrus attālās Ņižņekamskas, kur «Dinamo» hokejisti ar rezultātu 3:2 sestdien pieveica vietējo «Ņeftehimik», gada pirmo izbraukuma tūri sākot ar uzvaru.

Toljati «Lada» komanda piedalījās pirmajās divās KHL sezonas, un šosezon atgriezās čempionātā.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā «Dinamo» ar piecās spēlēs izcīnītiem septiņiem punktiem ieņem 6. pozīciju, kamēr «Lada» iegūtie četri punkti tikpat mačos dod 13. pozīciju Austrumu konferencē.

Nākamo spēli Rīgas «Dinamo» aizvadīs pret Čeļabinskas «Traktor», bet izbraukuma tūre tiks noslēgta pret Hantimansijskas «Jugra».