Slavenais astoņkājis Pols vairs neprognozēs futbola spēļu rezultātus

FOTO: AFP/LETA

Slavenais vācu astoņkājis Pols dosies pelnītā atpūtā un vairs neprognozēs futbola spēļu rezultātus, pirmdien paziņoja tā akvārija saimnieki.

"Pols atgriezīsies pie savu ierasto pienākumu veikšanas - bērnu izklaidēšanas un uzjautrināšanas. Viņam nebūs jāprognozē arī ne ar politiku, ne ekonomiku saistīti jautājumi," atklāja akvārija pārstāve Tanja Munciga.

Jau ziņots, ka astoņkājis Pols kļuva slavens, jo precīzi noteica visu Vācijas futbola izlases spēļu iznākumus Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā, kā arī to, ka Pasaules kausa izcīņas finālmačā Spānijas izlase pieveiks Nīderlandi. Kā ziņots, finālā spāņi uzvarēja papildlaikā ar 1:0.

Pirmdien parādījās arī informācija, ka kāds spāņu biznesmenis vēlas iegādāties astoņkāji. Uzņēmējs par Polu esot gatavs maksāt 30 000 eiro (21 000 latu). Biznesmenis piebilda, ka negrasās Polu apēst, bet gan izmantot to par talismanu vienā no gastronomijas festivāliem.

Iepriekš parādījās informācija, ka slaveno astoņkāji vēlas iegādāties arī Krievijas bukmeikeri.

Jau vēstīts, ka svētdien Itālijas mediji vēstīja, ka astoņkājis Pols patiesībā esot nevis vācietis, bet itālietis ar vārdu Paolo.

Astoņkāja "trenere" Verena Bartša svētdien atklāja, ka to esot noķērusi aprīlī jūrā pie Itālijai piederošās salas Elbas un toreiz astoņkājis bijis četras nedēļas vecs.

Šī versija gan nesaskan ar astoņkāja "oficiālo biogrāfiju", pēc kuras tas jau ir divus gadus vecs un atrasts pie Veimutas, Anglijā, pirms to nogādāja akvārijā Vācijā.

Uz augšu