Latvijas izlase sīvā cīņā piekāpjas Krievijai (118)

Zaudējumu Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra pārbaudes spēlē piektdien piedzīvoja Latvijas hokeja valstsvienība, kas savā laukumā ar 1:2 piekāpās Krievijas izlasei. Vienīgo precīzo metienu Latvijas komandā izpildīja Armands Bērziņš.

(Papildināts viss teksts.)

Latvijas izlase zaudētājos nonāca jau pēc nospēlētām 68 sekundēm, kad no patālas distances izcili precīzs metiens Edgara Masaļska sargāto vārtu tuvajā augšējā stūrī padevās Ketovam. Latvijas izlase gan uzreiz spēja atvirzīt spēli no savu vārtu tuvuma un izveidoja vairākus labus uzbrukumus, kuros labāko iespēju neizmantoja Miķelis Rēdlihs, kurš veica metienu no pašas vārtu priekšas.

Septītajā minūtē par klupināšanu noraidīts tika Ketovs, bet mājinieki pirmo skaitlisko vairākumu mačā uzreiz pārvērta vārtu guvumā, kad ripa pēc vairākiem rikošetiem tomēr atrada ceļu Konstantīna Baruļina sargātajos vārtos. Precīzais metiens tika ieskaitīts Bērziņa kontā.

Mazliet vēlāk uz noraidīto soliņu par pretinieka turēšanu ar nūju devās Atvars Tribuncovs, tomēr Latvijas izlase prata savus vārtus nosargāt neskartus. Lielākās briesmas mača turpinājumā radās pie Krievijas izlases vārtiem, kad Aleksejs Širokovs neizmantoja teicamu iespēju vadībā izvirzīt laukuma saimniekus. Cīņas gaitā Latvijas izlase nespēja izmantot vienu iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, bet citā epizodē teicami pretinieku vārtu priekšā cīnījās Miks Indrašis, tomēr savu komandu glāba Baruļins.

Atlikušajā laikā abas komandas darbojās aktīvi, bet lielāka aktivitāte bija pie Masaļska sargātajiem vārtiem. Tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otro trešdaļu daudz pārliecinošāk sāka Krievijas izlase, kas radīja regulārus draudus pie Latvijas izlases vārtiem. Vienā no epizodēm divas reizes pēc kārtas spēlē veiksmīgi iesaistījās Masaļskis, kamēr laukuma spēlētāji savu vārtu tuvumā pieļāva daudzas pozicionālas un tehniskas kļūdas. Šāda cīņas gaita noveda pie otro vārtu zaudējuma, kad vairākumā, kuru viesi ieguva pēc Kobas Jasa noraidījuma, no vārtu priekšas precīzs bija Tereščenko.

Arī mača turpinājumā iniciatīva piederēja Krievijas komandai, kas daudzās mājinieku kļūdas saspēlē pārvērta lielā teritoriālajā pārsvarā. No trešo vārtu zaudējuma vienā no spēles epizodēm mājiniekus glāba Masaļskis, kurš šķietami bezcerīgā situācijā prata skart pretinieka raidīto ripu.

Trešdaļas beigu daļā Latvijas izlasei bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr Krievijas pārstāvji aizsardzībā darbojās ļoti precīzi un savu vārtu drošību nosargāja. Mazliet vēlāk pēc Viktora Tihonova metiena pēdējā brīdī Latvijas komandu vēlreiz glāba Masaļskis, bet laukuma saimniekiem neizdevās remdēt pretinieku uzbrukumu apgriezienus.

Pašās trešdaļas beigās veiksmīgi Baruļina vārtu priekšā cīnījās Gints Meija, tomēr briesmas ātri vien tika likvidētas.

Arī trešās trešdaļas sākumā lielam darba apjomam tika pakļauts Masaļskis, kurš turpināja spēlēt lieliski un vairākas reizes pašrocīgi ļāva Latvijas izlasei turpināt cerēt uz rezultāta izlīdzināšanu. Savukārt uzbrukumu veidošanā visaktīvākie bija Miķelis Rēdlihs un Indrašis, kurš šo maču aizvadīja pirmajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Rēdlihu un Jāni Spruktu. Trešdaļas vidū Latvijas izlase divas minūtes spēlēja skaitliskajā vairākumā, kad tieši šis trijnieks neizmantoja divas lieliskas iespējas gūt vārtus.

Latvijas komanda centās piekopt spēka spēli ar ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā, spējot saglabāt spriedzi un liekot pretiniekiem smagi cīnīties par pārsvara nosargāšanu. Mača beigu daļā mājiniekiem pavērās vēl viena iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, kura laikā pretinieki pārliecinoši tika iespiesti savā aizsardzības zonā.

Baruļina sargāto vārtu virzienā tika veikti vairāki bīstami metieni, taču neviens no tiem savu mērķi nesasniedza. Uzreiz pēc vairākuma no teicamas pozīcijas metienu veica Rodrigo Laviņš, taču atkal precīzi vārtos darbojās Baruļins.

Cīņas pēdējā minūtē Masaļskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr panākt neizšķirtu mājiniekiem neizdevās.

Vārtu guvēji: 1:0 Jevgēņijs Ketovs (I.Makarovs, 1:08), 1:1 Armands Bērziņš (G.Meija, K.Sotnieks) (vair, 7:50), 2:1 Aleksejs Tereščenko (D.Zaripovs, N.Žerdevs) (27:07).

Latvijas hokeja izlases sastāvs

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, (Māris Jučers).

Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Atvars Tribuncovs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš, Jānis Andersons.

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis, Aleksejs Širokovs, Aleksandrs Macijevskis, Roberts Bukarts, Armands Bērziņš, Gints Meija, Koba Jass, Andris Džeriņš, Juris Štāls.

Rītdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Bārtulis atgriezies ASV; Ķēniņš ierodas Rīgā

Iespējams, jau kādā no spēlēm ar Krieviju Latvijas izlases sastāvā laukumā būtu devies aizsargs Oskars Bārtulis, kurš jau ceturtdien ieradās Latvijā. Tomēr viņu negaidīti izsauca uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienību Filadelfijas «Flyers» un piektdienas rītā sportists atgriezās ASV.

Savukārt šovakar Rīgā ieradīsies jaunais Šveices čempions Ronalds Ķēniņš, kurš nevienā no mačiem ar Krievijas valstsvienību nepiedalīsies.

Traumēti vairāki uzbrucēji

Latvijas komandas uzbrucēju soliņš pagaidām kļūst tikai īsāks, jo ceturtdien treniņā uz ledus saudzējošā režīmā atgriezās uzbrucējs Mārtiņš Cipulis, bet Ģirts Ankipāns un Roberts Jekimovs trenējās trenažieru zālē.

Tāpat drīzumā vajadzētu būt skaidrībai par 33 gadus veco spēka uzbrucēju Raiti Ivanānu, kurš šobrīd ASV mēģina atrisināt ģimenes problēmas. Kā TVNET pastāstīja LHF preses sekretārs Māris Gorbunovs, Ivanāna atbilde tiks gaidīta līdz šīs nedēļas beigām. Izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks pēc šā vakara cīņas mēģināšot sazvanīties ar Kalgari «Flames» sistēmā spēlējošo uzbrucēju.

Krievi ar četriem NHL vīriem

Tikmēr Krievijas izlasei mačos Latvijā palīdzēs četri NHL spēlētāji - vārtsargs Semjons Varlamovs (Kolorādo «Avalanche»), aizsargi Ņikita Ņikitins («Blue Jackets») un Aleksejs Jemeļins (Monreālas «Canadiens»), kā arī uzbrucējs Aleksandrs Burmistrovs (Vinipegas «Jets»).

Pārējie 20 sastāvā iekļautie spēlētāji pārstāv desmit dažādus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubus.