Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nākamajā nedēļā Somijā sākas Baltijas kauss kalnu slēpošanā

TVNET
Nākamajā nedēļā Somijā sākas Baltijas kauss kalnu slēpošanā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Nākamajā nedēļā Somijas pilsētā Suomutunturi norisināsies nu jau par tradicionālo kļuvušais Baltijas kauss kalnu slēpošanā, kurā bez visiem spēcīgākajiem Latvijas kalnu slēpotājiem startēs arī kalnu slēpotāji no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas. TVNET informē Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) preses dienests.

Februārī Latvijā tika aizvadītas prestižās kalnu slēpošanas sacensības - abi divi Latvijas kausa posmi, un sezona tuvojas beigām, taču pats svarīgākais LSS organizētais pasākums kalnu slēpošanā šajā sezonā – Baltijas kauss - ir vēl priekšā.

Tāpat kā iepriekšējos gadus arī šogad Baltijas kauss kalnu slēpošanā norisināsies Somijas pilsētā Suomutunturos no 11. marta līdz 16. martam. Baltijas kausā piedalās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji, noskaidrojot labākos kalnu slēpotājus Baltijas valstu starpā. Latvieši allaž uz Somiju ir devušies spēcīgākajā sastāvā un apliecinājuši ziemeļu un dienvidu kaimiņiem, ka Latvija šajā ziemas sporta veidā ir labākā Baltijas valstu vidū.

Kā allaž Baltijas kausa programmā ir trīs kalnu slēpošanas disciplīnas – supergigants, milzu slaloms un slaloms, kas arī notiks minētajā secībā no ātrākās uz lēnāko, kā tas ir Latvijas kausa posmos. Vienīgā atšķirība ir tā, ka katru dienu ir pa vienai disciplīnai. Baltijas kausā startēs visas trīs jauniešu grupas, un, protams, juniori, elites grupa un seniori.

Pirmdien, 12. martā, paredzēta treniņu diena, bet jau nākamajā dienā būs sacensības supergigantā, kad noskaidrosies labākie vienīgajā ātruma disciplīnā, jo nobrauciens netiek organizēts.

Trešdien paredzēts milzu slaloms, bet ceturtdien – slaloms. Baltijas kauss noslēgsies piektdien, 16. martā, kad savā vienīgajā disciplīnā – milzu slalomā – sacentīsies paši jaunākie dalībnieki - D grupas pārstāvji.

Jauniešu grupās meitenēm pagājušajā gadā dominēja latvietes, bet mūsu puišiem uzvaras tika tikai B grupā, jo pārējās divās labāk veicās igauņiem un lietuviešiem. Latvijas juniorēm un elites grupas pārstāvēm šogad vajadzēs sasparoties, jo pagājušajā gadā vienīgā, kas divās disciplīnās no trim spēja aizstāvēt Latvijas godu, bija Lelde Gasūna, kas šogad Baltijas kausā nepiedalīsies.

Savukārt 2010.gadā latvietes bija pārākas par savām kaimiņienēm. Vīru konkurencē latvieši ne tikai pagājušajā gadā labi demonstrēja, kuri ir labākie baltiešu vidū, kaut arī divas reizes trijniekā bija Igauniju pārstāvošais Varens Smits.

Sieviešu konkurencē uz uzvaru un trijnieku ir vairākas pretendentes, kā, piem., Agnese Āboltiņa, Katrīna Krūmiņa, Evelīna Gasūna u.c., tikmēr vīriem lielākas cerības ir Kristapam Zvejniekam, kurš uzvarēja visos sešos startos šā gada Latvijas kausa abos posmos, kā arī divās no trim disciplīnām pagājušajā gadā Baltijas kausā.

Kristaps ar brāli un reizē arī vienu no saviem tuvākajiem sāncenšiem – Miku – Suomutunturos ieradīsies pa taisno no Pasaules junioru čempionāta Itālijā. Kā vienmēr konkurents būs Roberts Rode, kuram šogad pagalam neveicās Latvijas kausa posmos, bet kurš atzīstami cīnījies Pasaules kausā šajā sezonā.

Roberts pagājušajā gadā Suomutunturos uzvarēja supergigantā, bet milzu slalomā Kristapam piekāpās tikai par trim sekundes simtdaļām, un abu cīņa par uzvaru milzu slalomā bija pagājušā gada spilgtākais notikums Baltijas kausā. Abos Latvijas kausa posmos labi startēja izlases dalībnieki Kaspars Daugulis un Mārtiņš Onskulis, kuri arī pretendēs uz augstām vietām.

Suomutunturos trases garums ir atbilstošāks starptautiskajiem standartiem, un līdz ar to arī tur var labāk noteikt reālo varējumu un spēku sadalījumu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu