Vairāki Latvijas vadošie vieglatlēti piedalīsies Prezidenta balvas izcīņā

Madara Palameika

FOTO: AFP/SCANPIX

Vairāki vadošie pašmāju vieglatlēti pārstāvēs Latviju šonedēļ gaidāmajā Prezidenta balvas izcīņā, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Sacensības šajā nedēļas nogalē norisināsies Ogres stadionā.

Divas dienas Baltijas valstu un Baltkrievijas vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu Baltijas valstu konkurencē.

Latvijas komandu pārstāvēs tādi sportisti kā Laura Ikauniece, Madara Palameika, Gunta Vaičule, Gatis Čakšs, Elvijs Misāns, Jānis Leitis, Dmitrijs Jurkevičs, Mareks Ārents un citi.

Sacensības tiks aizvadītas jau 25. reizi, no tām jau astoto gadu formātā, kur par uzvaru kopvērtējumā cīnās Baltijas valstu vieglatlētu komandas. Par Prezidenta balvas vieglatlētikā mājvietu uzskatāms Jāņa Daliņa stadions Valmierā, bet jau otro gadu, ņemot vērā stadiona rekonstrukciju, sacensības norisināsies Ogrē.

"Pats galvenais ir tas, ka, pateicoties Ogres novadam, tradīcija turpinās un sacensības notiek, neskatoties uz to, ka Valmierā stadionu šobrīd pamatīgi rekonstruējam. Šovasar vieglatlētikā nekādas ievērojamas sacensības Valmierā nenotiek, jo fiziski nav kur, tomēr sporta jomā mēs gatavojamies citam lielam notikumam - Eiropas čempionātam BMX. Runājot par stadionu, visas galvenās aprises jau ir redzamas. Viss notiek pēc plāna un nākamgad gatavojamies sacensības atgriezt Valmierā, bet datumus vēl nesauksim," stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Ogres novada sporta centra vadītāja Dzirkstīte Žindiga apgalvo, ka Ogrei ir ļoti liels prieks jau otro gadu uzņemt šīs sacensības. "Esam aizvadījuši vairākus ģenerālmēģinājumus, Rīgas kausus, Rīgas čempionātu un citas vieglatlētikas sacensības, tā ka esam nopietni sagatavojušies. Priecāsimies Ogrē redzēt ikvienu vieglatlētu un vieglatlētikas draugu," pauž Žindiga.

Tikmēr LVS sporta direktors Kaspars Gabaliņš-Briška atzīmē, ka Latvijas izlases dalībniekiem dalība šajās sacensībās nav obligāta, un nākamās nedēļas nogalē norisināsies Itālijas klubu čempionāta fināls, tādēļ daži pašmāju labākie sportisti būs tur.

"Neskatoties uz to, Latvijas komandā startēs vairāki mūsu labākie atlēti, piemēram, Laura Ikauniece divās disciplīnās pārstāvēs komandu, šķēpmešanā startēs Madara Palameika. Arī mūsu olimpieši ir ierindā. Guntai Vaičulei 200 metru skrējienā sīva konkurence būs Rīgas kausu uzvarētāja 100 metru distancē, Baltkrievijas pārstāve. Jānis Leitis startēs 200 metru distancē. 800 un 1500 metru distancēs redzēsim Latvijas rekordistu Dmitriju Jurkeviču. Interesanta cīņa gaidāma trīssoļlēkšanā Elvijam Misānam. Atbalstīsim arī mūsu jauno talantu Edvīnu Hadakovu, kurš ir otrais U18 Eiropas rangā. Kopumā sacensībās viennozīmīgi cīnīsimies par uzvaru. Arī Lietuvas un Igaunijas komandas ir vienā no saviem spēcīgākajiem sastāviem, tādēļ gaidāma aizraujoša un interesanta cīņa," stāsta Gabaliņš-Briška.

Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) ir nolēmusi ieviest duālo kvalifikācijas sistēmu Tokijas olimpiskajām spēlēm, apvienojot gan kvalifikācijas normatīvus, gan jauno IAAF pasaules ranga sistēmu. Prezidenta balvas sacensības kā Baltijas komandu čempionāts iekļauts to sacensību vidū, kur sportisti var iegūt ranga punktus, tādā veidā padarot Prezidenta balvas sacensības īpašākas Tokijas olimpisko spēļu kandidātiem.

Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā no citām sacensībām atšķiras ar to, ka uzvarētājus individuālajās disciplīnas apbalvo uzreiz, sacensību norises vietā, savukārt Prezidenta kausu ieguvējus gan komandu, gan individuālajā kopvērtējumā apbalvo vēlāk, īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta, Prezidenta pilī.

Uz augšu