Štālbergs kā vienu no izlases galvenā trenera amata kandidātiem min Štelmaheru

Roberts Štelmahers

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Pieredzējušais pašmāju speciālists Roberts Štelmahers ir viens no kandidātiem uz Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenā trenera amatu, "360 TV" raidījumā "Hattrick ar Puči" atklāj valstsvienības jaunais ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs.

Štālbergs pagājušajā nedēļā tika apstiprināts Latvijas izlases ģenerālmenedžera amatā. Kā viens no pirmajiem viņa pienākumiem būs jauna galvenā trenera atrašana.

"Ir vairāki kritēriji, pēc kuriem meklēsim treneri. Trenerim jābūt panākumiem ilgtermiņā izlašu un klubu līmenī, tāpat svarīgs ir spēlētāju viedoklis. Daļai spēlētāju kandidātu loks ir prezentēts. Šobrīd starp kandidātiem ir četri treneri - viens latvietis un trīs ārzemnieki, bet vēl varbūt būs klāt viens ārzemju speciālists. Ārzemniekus pagaidām neatklāšu, bet no Latvijas treneriem pie izlases stūres vēlētos redzēt Štelmaheru. Roberts ir pierādījis sevi kā autoritatīvu treneri, kurš labi saprotas ar spēlētājiem," stāstīja Štālbergs.

Štelmahers iepriekšējos divus gadus vadīja Latvijas komandu "Ventspils", ar kuru pēc šīs sezonas viņam beidzās līgums.

Trenera karjeru Štelmahers sāka 2009.gadā, kad kļuva par Lietuvas kluba Viļņas "Perlas" galveno treneri, bet nākamā gada oktobrī viņš pēc galvenā trenera atlaišanas īsu brīdi vadīja Lietuvas vareno klubu Viļņas "Lietuvos rytas". Pēc tam gan Štelmahers atgriezās "Lietuvos rytas" fārmklubā "Perlas".

Vēlāk "Perlas" klubu iegādājās Pasvales "Pieno žvaigždes" komanda, bet Štelmahers galvenā trenera vietu saglabāja. 2012.gada vasarā viņš pārcēlās uz Ventspili, šīs pilsētas komandu 2013.gadā aizvedot līdz Baltijas Basketbola līgas (BBL) tronim un gadu vēlāk - līdz Latvijas Basketbola līgas (LBL) titulam.

Pēc 2014./2015.gada sezonas šķīrās Štelmahera un "Ventpils" ceļi, bet 2016.gadā viņš pārņēma "Valmiera"/ORDO komandas grožus un aizveda to līdz pirmajam LBL čempiontitulam. Sekojošajā starpsezonā viņš kļuva par Polijas basketbola kluba Slupskas "Energa Czarni" galveno treneri, šo vienību aizvedot līdz vietējā čempionāta pusfinālam.

Aizpērn Štelmahers atgriezās "Ventspils" klubā, pērn atkal triumfējot Latvijas čempionātā, bet aizvadītajā sezonā tiekot pie Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempiona trofejas.

Štelmahers strādājis arī Latvijas izlases treneru kolektīvā.

Savas spēlētāja karjeras laikā Štelmahers spēlējis ASK, Rīgas "Bonus", ASK/"Brocēni/LMT", Krievijas klubā Saratovas "Avtodorožņik", Polijas vienībās Zeļona Guras "Zastal", Vroclavas "Šlask", kā arī Turcijas klubos Karšijakas "Pinar", Stambulas "Ulker", Slovēnijas komandā Ļubļanas "Olimpija", Latvijas komandā "ASK Rīga" un Itālijas klubā Veroli "Prima".

Tāpat Štelmahers no 2004. līdz 2008.gadam pārstāvēja "Lietuvos rytas" komandu, ar kuru 2005.gadā uzvarēja ULEB kausa izcīņas turnīrā.

Latvijas izlasi Štelmahers pārstāvēja četros Eiropas čempionātos, kopā aizvadot vairāk par 140 spēlēm.

Uz augšu