Džokovičs pēc uzvaras finālā: Federera sniegums 37 gadu vecumā ir apbrīnojams

FOTO: AP/Scanpix

Vimbldonas turnīrā uzvarējušais tenisists Novāks Džokovičs neesot pārliecināts, vai kādreiz pārspēs Rodžera Federera izcīnīto trofeju skaita rekordu "Grand Slam" turnīros, jo šveicietis 37 gadu vecumā aizvien demonstrējot apbrīnojamu sniegumu.

Serbu tenisists Džokovičs svētdien iespaidīgā piecu stundu ilgā cīņā ar rezultātu 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 13-12 (7:3) pārspēja leģendāro šveicieti Federeru, piekto reizi uzvarot prestižajā Vimbldonas čempionātā.

Zīmīgi, ka Federers neizmantoja iespēju kļūt par visu laiku vecāko "Grand Slam" čempionu, tikmēr serbam pietrūkst četru uzvaru, lai apsteigtu visu laiku titulētāko "Grand Slam" tenisistu no Šveices. Tomēr Džokovičs ir piecus gadus jaunāks par leģendāro Federeru.

Aizvadītajā finālā pietrūka vien trīs minūšu, lai tas noritētu pilnas piecas stundas, tomēr tāpat šī bija visu laiku ilgākā finālspēle Vimbldonas turnīra vēsturē, bet Džokovičs bija pirmais tenisists, kurš tajā izcīnījis uzvaru, atspēlējot mača bumbu.

Savukārt pats čempions atzina, ka fanu lielais atbalsts Federeram viņam nav traucējis. "Kad viņi kliedz Rodžer, Rodžer - es dzirdu Novāk, Novāk," teica Serbs. "Izklausās smieklīgi, bet tā tas ir."

Džokovičs lielu daļu karjeras pavadījis, cīnoties ar Federeru un Rafaelu Nadalu, tomēr skatītāju acīs viņš aizvien netiek pieskaitīts pie favorītiem. Tenisists tiek uzskatīts par pārlieku lielu aprēķinātāju, kā arī nereti viņš esot ļoti saspringts.

"Ir grūti neņemt vērā fanu pūļus, jo viņi tribīnēs veido to neticamo atmosfēru," piebilda Džokovičs. "Protams, ja liela daļa fanu ir tavā pusē, tas noteikti palīdz. Ja tā nav, to jāmēģina mainīt."

Tāpat tenisists uzsvēra, ka viņš īpaši nepiedomājot par Federera rekordu "Grand Slam" turnīros, kuros viņš uzvarējis jau 20 reizes. "Vai pārspēšu šo rekordu, nemāku teikt. Manuprāt, vecums nav šķērslis, lai ko sasniegtu. Jau kortā minēju, ka patiesi apbrīnoju Rodžeru - viņa spēle 37 gadu vecumā mani iedvesmo."

"Viss atkarīgs no tā, cik ilgi es vēl spēlēšu," teica tenisists, piebilstot, ka tad uzmundrinoši saucieni būs nepieciešami vairāk nekā jebkad. "Cerams, pēc pieciem gadiem dzirdēšu kliedzienus "Aiziet, Novāk!" - jo tie noteikti būs vajadzīgi."

Tikmēr no "lielā trijnieka" - Džokovičs, Nadals un Federers - Serbijas sportists kopš 2015.gada startējis visstabilāk. Pasaules pirmā rakete šajā laika posmā triumfējis deviņos no 19 "Grand Slam" turnīriem, tikmēr Nadals uzvarējis četras reizes, kamēr Federers par vienu mazāk.

Svētdien atspēlējot mača bumbu, serbs atkārtoja 2010. un 2011. gada turnīros iespēto, jo gan Šveices, gan "US Open" sacensībās Džokovičs izcīnīja panākumu pret Federeru, atrodoties iedzinējos pie uzvaru nesošā punkta.

"Es vienmēr cenšos saglabāt ticību sev. Tāpat svarīgi saglabāt mieru un nezaudēt koncentrēšanos brīžos, kad jāatgriež pretinieka serve, kas man šodien nepadevās visai labi," piebilda vadošais pasaules tenisists. "Tomēr mača izšķirošajos brīžos - taibreikos - es spēju atrast savu spēli."

Pirmdien ATP atjaunotajā rangā pirmo desmitnieku lielas pārmaiņas nav skārušas, un Džokovičs aizvien atrodas drošā vadībā, apsteidzot otrajā vietā esošo Nadalu, kamēr trešo pozīciju ieņem Federers.

Uz augšu
Back