Latvijas kausa futbolā 1/4 finālā tiksies divas otrās līgas komandas

"Riga" FC futbolisti

FOTO: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

"Viensviens" Latvijas kausa futbolā ceturtdaļfinālā izloze piektdien kopā savedusi divas otrās līgas komandas Liepājas "Karosta" un Rīgas "Caramba".

Līdz ar to jau tagad skaidrs, ka kausa pusfinālā spēlēs viena otrās līgas komanda.

Pārējos pāros kausa īpašniece un valsts čempione "Riga" tiksies ar "komanda.lv" pirmās līgas vienību "Tukums 2000"/TSS, kas pirms tam astotdaļfinālā negaidīti pārspēja vicečempioni "Ventspils".

Pārējos abos pāros spēkosies "Optibet" Latvijas virslīgas komandas - "Liepāja" pret RFS un "Daugavpils" pret "Jelgavu".

Ceturtdaļfināla spēles paredzēts aizvadīt laikā no 20. līdz 22.augustam. Atsevišķa izloze pēc tam notiks, nosakot arī pusfināla spēļu pārus.

Latvijas kausa futbolā fināls šogad notiks 26.oktobrī Jelgavā. Titula cīņa notiks Zemgales Olimpiskā centra stadionā. Iepriekšējo un vienīgo reizi Latvijas kausa fināls tur notika 2014.gadā, kad mājiniece "Jelgava" pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "Skonto".

Pērn par Latvijas kausa čempioni pirmo reizi vēsturē kļuva "Riga" vienība, kas finālspēlē tikai pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "Ventspili".

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 37 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 11 dažādas vienības.

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā "Skonto", kas no 1992. līdz 2012.gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./10.gada tas tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.

Uz augšu