"Riga" un "Ventspils" uzzina potenciālos "play-off" pretiniekus Eiropas līgā

"Riga" futbolisti

FOTO: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas čempionei futbolā "Riga" komandai, pārvarot UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu, "play-off" posmā var stāties pretī "Kobenhavn" no Dānijas vai Belgradas "Crvena Zvezda" no Serbijas.

(Papildināts viss teksts.)

Tikmēr "Ventspilij" šāda paša scenārija gadījumā var būt tikšanās ar Rumānijas komandu FSCB, kas lielāku atpazīstamību guvusi ar savu iepriekšējo nosaukumu Bukarestes "Steaua", vai "Mlada Boleslav" vienību no Čehijas.

"Kobenhavn" vienība 13 reizes triumfējusi vietējā čempionātā, bet vēl septiņas kausa izcīņā. Tāpat klubs četras reizes spēlējis UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā, kad 2010./11.gada sezonā izdevās iekļūt starp 16 spēcīgākajām komandām. Zīmīgi, ka pašā pirmajā reizē, kad klubs iekļuva UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā, tas ar 1:0 pieveica titulēto Anglijas vienību Mančestras "United".

Kopš tā laika klubs ātri vien izkaroja Dānijas spēcīgākās komandas godu, šobrīd UEFA klubu rangā esot visaugstāk no visām Skandināvijas vienībām. Šosezon četrās spēlēs dāņu vienība izcīnījusi četras uzvaras un ieņem pirmo vietu vietējā čempionātā.

Tikmēr "Crvena Zvezda" 30 reizes triumfējusi vietējā čempionātā, bet vēl 24 reizes kausa izcīņā, tostarp vairākas uzvaras gūtas laikā, kad Balkānu valstis piedalījās Dienvidslāvijas čempionātā. Arī starptautiskā līmenī klubam netrūkst panākumu, jo 1990./91.gada sezonā izdevās triumfēt UEFA Čempionu līgā (togad saukta par Eiropas kausu), bet 70.gadu beigās izdevās uzvarēt UEFA Eiropas līgas turnīrā (kādreiz dēvēts par UEFA kausu). Šosezon Sarkanās zvaigznes Serbijas superlīgā divās spēlēs izcīnījušas vienīgi uzvaras un ieņem ceturto vietu tabulā.

Tikpat spēcīgi pretinieki uzvaras gadījumā sagaida arī kurzemniekus, jo Rumānijas vienība FSCB savā pastāvēšanas vēsturē izcīnījusi 26 valsts čempionu titulus, kā arī 22 reizes triumfēts kausa izcīņā. Līgas kausā uzvarēts divas reizes, bet Rumānijas Superkausā sešas.

Starptautiskajos turnīros klubs visveiksmīgāk startēja 1986.gadā, kad izdevās izcīnīt UEFA Čempionu līgas titulu, kā arī UEFA Superkausu, kurā sacenšas Čempionu līgas un Eiropas līgas uzvarētājas. Tikmēr šosezon trijās spēlēs izcīnīta viena uzvara, kas Rumānijas spēcīgākajā čempionātā dod devīto vietu.

Savukārt Čehijas klubs "Mlada Boleslav" ir divkārtējie valsts čempioni, bet tikpat reizes triumfēts arī kausa izcīņā. Tāpat Čehijas vienība kopš 2006.gada deviņas reizes spēlējusi UEFA Eiropas līgā, kad augstvērtīgākais rezultāts padevās 2006./07. un 2007./08.gada sezonās, spēlējot grupu turnīrā, kuru gan ne reizi tā arī nav izdevies pārvarēt.

Tāpat 2006./07.gada sezonā klubs spēlēja UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas trešajā kārtā, kurā nepārvarēja Stambulas "Galatasaray" barjeru. Tikmēr vietējā čempionātā šosezon trijās spēlēs gūti divi panākumi, kas pagaidām dod sesto vietu.

"Riga" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā izslēdza Polijas čempioni Glivices "Piast". Pirms tam rīdzinieki apstājās UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā, kur atzina īru vienības "Dundalk" pārākumu.

"Riga" Eiropas līgā startē čempionu grupā, līdz ar to saņems pretī UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas trešās kārtas zaudētāju.

Tikmēr "Ventspils" Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā uzveica Albānijas komandu Duresi "Teuta", bet otrajā kārtā apturēja Maltas klubu Gziras "United".

Abām Latvijas komandām vēl priekšā cīņas kvalifikācijas trešajā kārtā, kur rīdzinieki tiksies ar Somijas klubu Helsinku HJK, bet "Ventspils" mēros spēkus ar Portugāles vienību Gimaraišas "Vitoria".

Lai iekļūtu UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, ir jāpārvar trīs kvalifikācijas kārtas un "play-off" kārta. "Ventspils" ir vienīgā Latvijas komanda, kas spēlējusi Eiropas līgas grupu turnīrā.

Uz augšu