Ķibermaņa četrinieks izcīna godalgas Pasaules kausa posmā

Latvijas bobslejisti (pilots Oskars Ķibermanis) FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni svētdien Laplaņā trasē Francijā izcīnīja trešo vietu jeb bronzas medaļas Pasaules kausa ceturtā posma sacensības.

Tikmēr pilots Ralfs Bērziņš ar stūmājiem Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Edgaru Pirogu bija 13.pozīcijā.

Uzvaras laurus plūca vācu kvartets ar pilotu Frančesko Frīdrihu priekšgalā. Otrās vietas ieguvējs un uzvarētāja tautietis Johanness Lohners viņam zaudēja 0,21 sekundi, bet Ķibermanis bija vēl 0,12 sekundes lēnāks. Bērziņš atpalika 1,40 sekundes.

Aiz goda pjedestāla palika vācietis Niko Valters, piektais bija kanādietis Džastins Kripss, bet pirmo sešinieku noslēdza amerikānis Hanters Čērčs.

Pirmajā braucienā nepārspēts bija Frīdriha kvartets, kuri trasi veica 57,85 sekundēs. Otrais bija Lohners, kurš zaudēja 0,14 sekundes, bet vēl 0,02 sekundes lēnāks bija Ķibermanis. Bērziņa ekipāža bija 0,75 sekundes lēnāka, kas deva 13.vietu.

Arī otrajā braucienā pirmais trijnieks bija tāds pats. Frīdriha kvartets trasi veica 58,00 sekundēs, Lohners atpalika 0,07 sekundes, bet Ķibermanis bija 0,10 sekundes lēnāks. Bērziņš atpalika 0,65 sekundes, kas deva 12.vietu.

Ķibermanis pirmajā braucienā guva kājas traumu, taču tas, cik nopietns ir savainojums, pagaidām vēl nav zināms.

Šajā posmā startēja 20 četrinieku ekipāžas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1052 punktiem ir Frīdrihs, otro vietu ar 1029 punktiem ieņem Lohners, trešais ar 994 punktiem ir Kripss, bet Ķibermanis iekrājis 986 punktus un ir ceturtais. Bērziņš ar 290 punktiem ieņem 18.vietu.

Ķibermanis Laplaņas trasē 2015.gadā četriniekos ieņēma septīto vietu, bet Bērziņš 2017.gada decembra vidū Eiropas kausa posmos divreiz ieņēma 11.vietu. 

Latvijas bobsleja komanda arī pēc jaunā gada iestāšanās nolēma Pasaules kausa sezonu turpināt ar Ķibermaņa un Bērziņa ekipāžām, Oskaram Melbārdim pagaidām nepiedaloties šī līmeņa sacensībās.

Sezonas pirmie divi Pasaules kausa posmi notika Leikplesidā, kur Ķibermanis četriniekos bija otrais un ceturtais, bet Bērziņš četriniekos nestartēja.

Pagājušajā nedēļā Vinterbergā notika divas četrinieku sacensības, kurās Ķibermanis bija trešais un piektais, bet Bērziņš ieņēma 11. un 16.vietu.

Sestdien Laplaņā divnieku sacensībās Ķibermanis ar Mikni pirmoreiz sezonā kāpa uz goda pjedestāla divniekos, izcīnot otro vietu un piekāpjoties vien Frīdriha ekipāžai, bet Bērziņš ar Spriņģi ieņēma desmito vietu.

Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Uz augšu
Back