Ziņu aģentūra: Japāna paziņos Baham, ka Tokijas olimpiskās spēles par gadu jāpārceļ

FOTO: AFP/SCANPIX

Japāna otrdien paziņoja, ka ir paredzētas telefoniskas premjerministra Šinzo Abes sarunas ar Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidentu Tomasu Bahu par koronavīrusa pandēmijas apdraudētajām šīs vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Paredzams, ka premjerministrs paziņos Baham, ka spēles jāatceļ par gadu, ja tām ir lemts tikt pārceltām, vēsta ziņu aģentūra "Kyodo News", atsaucoties uz vārdā nenosauktu Japānas valdības ierēdni.

Galīgo lēmumu pieņems SOK, Tokijas pilsēta un Japānas Olimpiskā komiteja, trīs puses, kuras parakstīja līgumu par spēļu rīkošanu, kad Tokijai 2013.gadā tika piešķirtas šādas tiesības.

Ziņu aģentūras rīcībā ir informācija, kas liecina, ka sarunās piedalīsies arī Tokijas olimpisko spēļu organizācijas komitejas priekšsēdētājs Joširo Mori, Tokijas gubernators Juriko Koike un olimpiskais ministrs Seiko Hašimoto, Kyodo teica. 

SOK svētdien informēja, ka plāno izlemt, kad rīkot spēles, nākamo četru nedēļu laikā.

Arī Japānas premjerministrs Abe pirmdien apgalvoja, ka spēļu atcelšana nav darba kārtībā, atkārtojot SOK nostāju.

Tomēr pirmdien viņš piebilda, ka neuzskata, ka olimpiādi var sarīkot pašreizējos apstākļos koronavīrusa krīzes laikā.

"Ja man jautā, vai šajā brīdī var rīkot olimpiādi, es teiktu, ka pasaule nav tādā stāvoklī," Abe pauda savu viedokli Japānas parlamenta sesijā.

Paredzēts, ka Tokijas olimpiskās spēles notiks no 24.jūlija līdz 9.augustam.

Paralimpisko spēļu sarīkošana paredzēta no 25.augusta līdz 6.septembrim.

Uz augšu