Perspektīvā peldētāja Maļuka jau 50 dienas "bez ūdens"

Ieva Maļuka FOTO: Publicitātes foto

Daudzkārtējā Latvijas rekordiste un Eiropas junioru čempionātu fināliste Ieva Maļuka podkāstā "Peldsezona" atklājusi, ka pēdējo reizi peldējusi pirms 50 dienām un rekordlielā dīkstāve ir smags trieciens sportistes fiziskajai formai, vēsta Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).

Maļuka intervijā norādījusi, ka šis ir ilgākais laiks, ko viņa ir pavadījusi bez ūdens, un būs ļoti liels darbs jāiegulda, lai atgūtu iepriekšējo formu.

"Es nezinu, ko gaidīt, kad tikšu baseinā. Tik gara pauze man nav bijusi nekad. Pat pēc trīs brīvdienām sajūtas nav tās pašas, tāpat ir kaut kas pazudis, kaut kādi tehniskie elementi var mainīties, pazūd ūdens sajūtas. Trenerei būs daudz jāstrādā un jādomā, kā ātri atgūt pazaudēto. Praktiski viss būs jāsāk pilnīgi no nulles, un tas ir grūti - gan fiziski, gan morāli."

Sportiste arī norādīja, ka peldēšanā nav iespējams iztikt ar individuāliem fiziskajiem treniņiem svaigā gaisā, akcentējot, ka "baseins ir neaizstājams mūsu sportā - peldēšanā 90% rezultāta nosaka darbs baseinā un tikai 10% dod tas, kas notiek ārpus baseina".

Sportiste norādīja - jo ilgāk baseini būs ciet, jo ilgāks laiks būs nepieciešams, lai atgūtos no šīs pauzes, un izteica cerību, ka baseini tuvākajā laikā būs pieejami un būs iespēja pēc iespējas ātrāk sākt atkopšanās procesu. Ieva arī norādīja, ka peldēšana atklātās ūdenstilpēs nav risinājums.

Jaunā peldētāja intervijā atzina, ka šis laiks ir ļāvis saprast, cik ļoti nozīmīga viņas dzīvē ir peldēšana. "Es tikai tagad sapratu, cik lielu daļu no manas dzīves aizņem peldēšana, cik lielu gandarījumu tā man nes un cik pozitīvas emocijas dod, un man tās ļoti pietrūkst. Ar lielu nepacietību gaidu, kad atkal tikšu ūdenī."

Šis gads ir pēdējais, kad Ieva var startēt junioru vecumā, taču Kontinentālā peldēšanas federācija (LEN) jau ir paziņojusi, ka jūlijā kontinenta čempionāts junioriem nenotiks, bet vēl nav pieņemts lēmums, vai tas tiks pārcelts vai atcelts pilnībā.

Iepriekšējos divus gadus Ieva junioru čempionātā izcīnīja 5. vietu prestižajā 100 m br./st. distancē, un šajā gadā mērķi bija vēl augstāki. Tāpat nav skaidrības par Eiropas čempionāta norisi pieaugušajiem, kas no maija ir pārcelts uz augustu, bet, visticamāk, tiks atkārtoti pārcelts.

Sarunā par Tokijas Olimpiskajām spēlēm Maļuka pauda viedokli, ka OS pārcelšana viņai pavisam noteikti ir ieguvums: "Laiks ir manā pusē. Es vēl augu un pēc gada noteikti būšu stiprāka."

Vienlaikus OS kandidāte atzina, ka pagaidām nav bijusi gatava tik lielam sporta notikumam ne fiziski, ne psiholoģiski un arī nejustos iederīga šādā notikumā, uzsverot, ka viņai ir svarīgi pasaules nozīmīgākajā sporta forumā parādīt labāko rezultātu un būt konkurētspējīgai.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Maļuka laboja valsts rekordu astoņas reizes, bet kopumā septiņpadsmitgadīgā sportiste nacionālos rekordus individuālajās disciplīnās labojusi četrdesmit reizes.

Maļuka ir kvalificējusies dalībai Eiropas junioru un pieaugušo čempionātiem, Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) pasaules čempionātam 25 m peldbaseinā, kā arī izpildījusi Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas B normatīvu.

Latvijā peldbaseini apmeklētājiem ir slēgti jau no 25. marta un treniņu iespēju nav arī Latvijas labākajiem sportistiem, kas ir kvalificējušies dalībai Eiropas čempionātam un decembrī plānotajam FINA pasaules čempionātam 25 m peldbaseinā.

Pilna intervija ar Ievu Maļuku ir pieejama LPF mājaslapā.

Uz augšu
Back