Panākts konceptuāls atbalsts moderna basketbola centra celtniecībai Rīgā

FOTO: Latvijas Basketbola savienība

Panākts konceptuāls atbalsts moderna basketbola centra celtniecībai Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS). 

Atsaucoties LBS aicinājumam, 2017. gada martā Rīgas dome pieņēma lēmumu rezervēt Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošo zemesgabalu Krišjāņa Barona ielā 99 un 99c 8800 kvadrātmetru platībā apmēram 2 miljonu eiro vērtībā starptautiskajiem noteikumiem atbilstošas treniņu bāzes izveidei nacionālo basketbola izlašu vajadzībām, kā arī Bērnu un jauniešu basketbola skolas "Rīga" audzēkņu treniņu apstākļu uzlabošanai.

LBS par saviem līdzekļiem nodrošinājusi treniņbāzes projektēšanu, ko paredzēts pabeigt līdz 2020. gada beigām.

Rezervētā zemesgabala parametri dod iespēju šajā vietā uzcelt treniņzāli ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām treniņnodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem. Plānotie parametri ļauj zāli izmantot starptautiskām basketbola spēlēm (transformējamās tribīnēs vieta apmēram 3000 skatītājiem). Minētā vieta atrodas pilsētas centrā un ir ērti pieejama ar visiem transporta veidiem.

FOTO: Latvijas Basketbola savienība

"Tuvākajos 2-3 gados Latvijai būs pieejami aptuveni 2,5 miljardi eiro no Eiropas ekonomikas atveseļošanās fonda, ko var izmantot infrastruktūras attīstībai, tai skaitā sporta infrastruktūrai. Šīs basketbola halles projekts jau ir tādā gatavības stadijā, lai to šajā īsajā laika posmā varētu realizēt," sacīja Sandis Riekstiņš (JKP), Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs. "Mēs zinām, ka Rīgā ir grūti atrast zāli, kurā aizvadīt basketbola treniņus. Pat jauniešu basketbola izlases treniņprocesu aizvada vidusskolu sporta zālēs. Šobrīd futbola un hokeja iespējamā mājvieta varētu būt Daugavas stadions, savukārt basketbolam tādas nav. Tāpēc mēs atbalstām šīs halles būvniecību un aicināsim to darīt arī koalīcijas partnerus, lai atbalsts basketbolam no vārdiem pāriet uz darbiem."

FOTO: Latvijas Basketbola savienība

2023. gada 26. novembrī Latvijas basketbola sabiedrība svinēs 100. gadadienu, kopš basketbols kļuvis par neatņemamu sportiskā dzīvesveida un nacionālās identitātes elementu dažāda vecuma Latvijas iedzīvotājiem. Moderna basketbola zāle Rīgas centrā būtu lieliska dāvana apaļajā jubilejā visiem, kas pielikuši roku Latvijas basketbola tradīciju kopšanai un panākumu kaldināšanai, nodrošinot stabilu pamatu turpmākai izaugsmei.

LBS katru gadu organizē 8-10 jaunatnes izlašu treniņus un pārbaudes spēles, izmantojot vispārizglītojošo skolu sporta bāzes. 

Uz augšu