Ronaldu gūst 100. vārtus Portugāles izlasē un pietuvojas pasaules rekordam

Krištianu Ronaldu
Krištianu Ronaldu Foto: Reuters/ScanPix

Krištianu Ronaldu otrdien guva savā karjerā 100. un 101. vārtus Portugāles valstsvienības sastāvā, tādējādi pietuvojoties pasaules rekordam, vēsta BBC.

Portugāles valstsvienība UEFA Nāciju līgas spēlē otrdien Stokholmā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Zviedrijas izlasi. Uzvarētāju labā abus vārtus guva 35 gadus vecais Itālijas čempionvienības Turīnas "Juventus" uzbrucējs.

Pirmā puslaika beigās Ronaldu realizēja tiešo brīvsitienu, raidot bumbu vārtu augšējā kreisajā stūrī. Savukārt 72. minūtē viņš kreisajā pusē pie soda laukuma līnijas izpildīja spēcīgu sitienu, pēc kura bumba lidoja labajā augšējā vārtu stūrī.

81. minūtē Ronaldu tika nomainīts. Viņš savā karjerā aizvadījis 165 spēles un guvis 101 vārtus Portugāles izlasē.

Interesanti, ka gandrīz pusi no precīzajiem sitieniem izlases rindās Ronaldu guvis kopš 30. dzimšanas dienas - 49 vārti 47 spēlēs.

Ronaldu vairs tikai par astoņiem vārtu guvumiem atpaliek no pasaules rekorda.

Visu laiku labākais vārtu guvējs futbola izlašu mačos ir Irānas pārstāvis Ali Daei, kurš laika posmā no 1993. līdz 2006. gadam 149 mačos guva 109 vārtus.

Vēsturē trešais labākais "snaiperis" ir Ungārijas futbolists Ferencs Puškāšs, kurš no 1945. līdz 1956. gadam guva 85 vārtus 84 mačos.

No aktīvajiem futbolistiem Ronaldu tuvākais sekotājs ir Indijas pārstāvis Sunils Chetri, kurš 115 mačos sakrājis 72 vārtu guvumus.

Savukārt slavenais argentīnietis Lionels Mesi valstsvienības sastāvā 138 mačos guvis 70 vārtus.