PK posmos Siguldā Latviju pārstāvēs pieci dažādi bobsleja piloti

Oskars Ķibermanis FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobsleja izlasē Pasaules kausa posmos Siguldā piedalīsies pieci latviešu piloti, nedēļas nogalē sarunā ar ziņu aģentūru LETA atklāja Latvijas bobsleja komandas galvenais treneris Sandis Prūsis.

Pasaules kausa 2020./2021.gada sezona bobslejā un skeletonā sāksies tieši Siguldā, turklāt mači notiks divas nedēļas pēc kārtas - no 20. līdz 22. un no 27. līdz 29.novembrim. Ja skeletonistiem un bobslejistēm būs pa divām sacensībām, tad vīriešu konkurencē bobslejā divniekos Siguldā tiks sadalīti četri medaļu komplekti, jo divas sacensības notiks četriniekiem paredzēto vietā.

Siguldā Latvijai ir trīs starta vietas bobslejā vīriešiem, un tās tiks izmantotas pilnībā.

"Pašreiz izskatās, ka visos četros posmos piedalīsies Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa pilotētie divnieki," saka Prūsis, piesardzīgi piebilstot, ka viss var mainīties vienā mirklī. "Pirmajā nedēļas nogalē vienos mačos trešā divnieka pilots būs Dāvis Kaufmanis, otros - Emīls Cipulis. Vēl nav izlemts, kurš startēs sestdien un kurš - svētdien."

Otrajā nedēļas nogalē kopā ar Ķibermani un Bērziņu plānota olimpiskā čempiona Oskara Melbārža šīs sezonas debija abās sacensību dienās, saka treneris.

Viņš arī piebilst, ka stūmējus plānots mainīt. Tāpēc šobrīd pateikt, kurš pilots ar kuru stūmēju būs kopā kurās no četrām sacensībām, ir absolūti neiespējami.

Prūsis stāsta, ka visi Latvijas piloti, kuri piedalīsies sacensībās, Siguldas trasē šosezon jau ir veikuši vismaz 40 braucienus.

Šobrīd Prūša rīcībā ir visi Latvijas bobslejisti, arī juniori. Kopējais skaits Latvijas izlasē ir 21 bobslejists.

Kamēr pasaulē valda Covid-19 haoss, priekšrocības ir valstīm, kurām ir pašām savas ledus trases. Īpaši lielas iespējas šajā ziņā ir Vācijai, kuras rīcībā ir četras trases - Vinterberga, Kēnigszē, Altenberga un Oberhofa.

Prūsis atklāj, ka bija doma aizbraukt arī uz kādu citas valsts trasi, taču tas nav izdevies Covid-19 dēļ. Tāpēc nav izdevies veikt nevienu braucienu četriniekos, tikai sasēšanās vingrinājumu mākslīgā ledus estakādē.

"Var gadīties, ka pirmos braucienus četriniekos veiksim tikai pirms Eiropas čempionāta Vinterbergā," pašreizējās situācijas pasaulē sekas Latvijas izlasē atspoguļo Prūsis, piebilstot, ka četrinieku komandas visticamāk būs jāveido no jauna.

Šosezon Pasaules kausā paredzēti 12 posmi divniekiem un tikai četri četrinieku ekipāžām.

Sacensības Siguldas trasē notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Pirmdien pirmos treniņus Siguldas trasē Pasaules kausa ietvaros aizvadīja skeletonisti un skeletonistes, bet otrdien uz starta stāsies bobslejisti.

Uz augšu
Back