"Barcelona" atstāj Ertelu Stambulā; basketbolists sola tiesāties

FOTO: EPA/Scanpix

Skandālu izraisījis basketbola kluba "Barcelona" veiktā franču basketbolista Tomā Ertela atstāšana Stambulā otrdien pēc Barselonas kluba Eirolīgas spēles, ko basketbolists sāpīgi uztvēris, solot tiesāties, trešdien vēstīts tīmekļa vietnē "eurohoops.net".

Otrdien Eirolīgas mačā Stambulā Latvijas basketbolists Rolands Šmits guva sešus punktus, bet viņa pārstāvētā Spānijas komanda "Barcelona" ar 79:86 (24:18, 19:25, 11:25, 25:18) zaudēja Turcijas klubam Stambulas "Anadolu Efes".

Spānijas vienība cieta otro zaudējumu pēc kārtas, bet Turcijas komanda pārtrauca četru neveiksmju joslu. "Barcelona" ar 11 uzvarām 16 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet "Anadolu Efes" ar astoņiem panākumiem ir devītajā pozīcijā.

Pēc zaudējuma klubs atstāja Ertelu Turcijas lielpilsētā, neļaujot kopā ar citiem komandas locekļiem ar kluba lidmašīnu atgriezties Spānijā. Par spīti tam, ka spēlētājs tika izlikts aiz lidmašīnas durvīm, "Barcelona" jūtas Ertelu pārstāvošās aģentūras "Beobasket" pievilta.

Ertels devās uz Turciju, kaut arī viņa došanās laukumā pret "Anadolu Efes" nebija paredzēta, jo pēc spēlētāja aģentūras ziņām basketbolistam bija paredzētas sarunas ar citu Stambulas klubu "Fenerbahce". Kad Barselonas vienība uzzināja, ka francūzis nav vis sazinājies ar Turcijas klubu, bet gan ar spāņu kluba konkurentiem pašmāju sacensībās Madrides "Real", reakcija bija līdz šim vēl nepiedzīvota.

Lēmums neļaut Ertelam iekāpt lidmašīnā, kamēr viņa ģimene atrodas Barselonā un Covid-19 ierobežojumu dēļ ceļošana Eiropā nav vienkārša lieta, var radīt arī juridiskas sekas, jo Ertelam joprojām ir spēkā līgums ar Spānijas klubu. Tāpēc spēlētājs plāno uzsākt tiesvedību.

Tikmēr Francijas aizsargs Leo Vestermans, kuram Barselonā bija paredzēts aizstāt Ertelu un kuru otrdienas sākumā atbrīvoja "Fenerbahce", arī ir atstāts Stambulā, neskatoties uz to, ka sākotnēji viņam bija paredzēts ceļot uz Spāniju kopā ar savu jauno komandu. Saskaņā ar Spānijas dienas sporta laikraksta "Mundo Deportivo" ziņojumu, "Barcelona" ir nolēmusi vienošanos atcelt.

Spānijas Spēlētāju savienība (ABP), kas pārstāv sportistus Spānijas virslīgā, ar sociālo mediju starpniecību jau paziņojusi, ka nekavējoties sāks rīkoties.

Nesaskaņas starp Barselonas klubu un Ertelu tiks atrisinātas tiesā, jo spēlētājs plāno vērsties tiesā pret savu klubu.

Uz augšu
Back