Latvijas futbola klubiem nākamgad būs jāveic lielāka samaksa par leģionāriem

Latvijas futbola virslīgas čempionvienība "Riga FC" FOTO: Zigismunds Zālmanis, "Riga FC"

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde ceturtdien ārkārtas sēdē lēma, ka no 2022.gada sezonas futbola klubiem nāksies maksāt lielāku naudas summu, lai sastāvā pieteiktu ārzemju spēlētājus vai speciālistus, piektdien ziņo LFF.

LFF valde 4.februāra ārkārtas sēdē vienbalsīgi apstiprinājusi 2021.gada sezonas "Optibet" virslīgas čempionāta reglamentu. Kā zināms, licences dalībai sacensībās ir piešķirtas deviņām komandām, kamēr divas, kurām licences ir atteiktas, attiecīgo lēmumu ir tiesīgas pārsūdzēt.

Reglamentā, sekojot pagājušās sezonas pieredzei, veikti atsevišķi papildinājumi, kas paredz risinājumus dažādās ārpuskārtas situācijās, spēlētāju skaits spēles protokolā palielināts līdz 20 un veikti citi papildinājumi. Izspēles kārtībā, vietas saglabāšanas un zaudēšanas noteikumos, kā arī spēlētāju izmantošanas noteikumos izmaiņas nav ieviestas.

Tikmēr LFF valde lēmusi, ka no 2022.gada sezonas tiks ieviestas izmaiņas maksājumu sistēmā, kas jāievēro, Latvijas virslīgas čempionātam piesakot futbolistus, kuri nav LFF sagatavoti spēlētāji. Tāpat no 2022.gada tiks mainīta maksājumu sistēma par ārvalstu speciālistu iekļaušanu virslīgas komandu pieteikumā.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem no 2022.gada sezonas Latvijas futbola čempionāta virslīgā būs sekojošas maksas par futbolistiem, kuri nav LFF sagatavoti spēlētāji - par pirmo līdz astoto spēlētāju 3000 eiro, bet par katru nākamo 8000 eiro. Pašreizējie noteikumi paredz maksājumus 1000 eiro (1.-8. spēlētājs), 3000 eiro (9.-11. spēlētājs) un 5000 eiro (katrs nākamais) apjomā.

Tāpat no 2022.gada sezonas tiks ieviesta reģistrācijas maksa par ārvalstu futbola speciālistu, kuri Latvijā nostrādājuši mazāk nekā piecus gadus, iekļaušanu virslīgas komandas pieteikumā. Reģistrācijas maksa noteikta 3000 eiro apmērā par katru pieteikto speciālistu. Šie noteikumi neattiecas uz medicīnas personāla pārstāvjiem.

Pašreizējie noteikumi nosaka, ka par čempionāta pieteikumā iekļautu vienu ārvalstu speciālistu reģistrācijas maksa nav jāveic, savukārt par katru nākamo personu, kura piedalās mācību un treniņu procesā - 1500 eiro par katru.

Uz augšu
Back