Bendikai 39.vieta Pasaules kausa iedzīšanas disciplīnā

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Baiba Bendika
Baiba Bendika Foto: AP/Scanpix

Latvijas biatloniste Baiba Bendika Pasaules kausā Čehijā no 59.vietas sprintā desmit kilometru iedzīšanas sacensībās pakāpās par 20 pozīcijām uz augšu.

Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kas ar trim soda apļiem stāvus šaušanā, no kuriem divi bija pēdējā šaušanā, nosargāja sprintā iegūto vadību, finišējot pēc 27 minūtēm un 28 sekundēm.

Viņa par 24 sekundēm apsteidza vācieti Denīzi Hermani, kura tikai vienreiz kļūdījās šaušanā, un par 29,9 sekundēm - tautieti Marti Ulsbū-Reiselannu, kura arī nesašāva trīs mērķus.

Šaušanā guļus Bendika garām mērķim raidīja pēdējos divus šāvienus, divreiz kļūdoties arī trešajā šaušanā, kas bija stāvus. Otrajā un ceturtajā ugunslīnijā latviete bija precīza, un tas ļāva pakāpties uz 39.vietu, Ekhofai piekāpjoties trīs minūtes un 10,7 sekundes.

Pēc sešām no astoņām iedzīšanas disciplīnām kopvērtējuma līdere ar 324 punktiem ir Ekhofa. Viņai ar 284 punktiem seko Ulsbū-Reiselanna, bet trešā ar 235 punktiem ir Hanna Ēberja no Zviedrijas, kura svētdien ierindojās 13.vietā. Bendika ar 39 punktiem ieņem 39.pozīciju 73 sportistu vidū, kam izdevies gūt punktus.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 21 sacensībām vadībā ar 923 punktiem ir Ekhofa, Ulsbū-Reiselanna iekrājusi 843 punktus, bet 798 punkti ir Ēberjai. Bendika ar 127 punktiem ierindojas 42.vietā 90 punktu guvušo sportistu vidū.

Sestdien Bendika 7,5 kilometru sprintā pirmajā ugunslīnijā bija nekļūdīga, bet otrajā šautuvē neaizvēra četrus mērķus un finišu sasniedza 59.vietā. Viņa tikai par mata tiesu iekļuva starp 60 ātrākajām sportistēm, kuras sestdien aizvada iedzīšanas sacensības.

Trasē pirmā devās norvēģiete Tirila Ekhofa, bet Bendika startēja divas minūtes un trīs sekundes vēlāk.

Cēsniece šosezon iedzīšanā Pasaules kausa sacensībās bija startējusi divreiz, trešajā posmā Hohfilcenē no 20.vietas sprintā atkāpjoties uz 49.pozīciju, bet pirmajā posmā Oberhofā no 21.vietas atkāpās uz 27.

Eiropas čempionātā Polijas trasē Dušņikizdrojā janvāra beigās Latvijas labākā biatloniste pēc izcīnītās zelta medaļas sprintā ar četriem "pūdeļiem" atkāpās uz 11.vietu. Savukārt pasaules čempionātā viņa sprintā ar trim kļūdām bija 26.pozīcijā, bet iedzīšanā pakāpās astoņas vietas augstāk.

Covid-19 dēļ Bendika izlaida sezonas pirmos divus posmus.

Savu labāko rezultātu Bendika iedzīšanas disciplīnā sasniedza iepriekšējā sezonā, kad planētas meistarsacīkstēs, kas ir iekļautas Pasaules kausā, izcīnīja devīto pozīciju. Karjeras laikā sprintā un individuālajā distancē viņa divreiz finišējusi piektā.

Pagājušajā sezonā par pasaules čempioni iedzīšanā kļuva itāliete Doroteja Vīrere, aiz kuras ierindojās vāciete Denīze Hermane un norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna.

Pagājušajā sezonā iedzīšanas kopvērtējumā nepārspēta palika norvēģiete Tirila Ekhofa, bet Lielo kristāla globusu ieguva itāliete Doroteja Vīrere.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks turpat Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu