Biatlonistei Buliņai karjeras labākais sniegums Pasaules kausa posmā

Sanita Buliņa. FOTO: Latvijas Biatlona federācija

Latvijas biatloniste Sanita Buliņa piektdien Pasaules kausa biatlonā sprinta sacensībās Zviedrijas trasē Estešundā izcīnīja 32.vietu, pirmoreiz izcīnot punktus Pasaules kausa kopvērtējumā, bet izlases līdere Baiba Bendika ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 66.vietu, iedzīšanai nekvalificējoties.

Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura ar vienu kļūdu šaušanā stāvus par 2,5 sekundēm apsteidza itālieti Doroteju Vīreri un par 6,7 sekundēm - komandas biedreni Ingrīdu Lanmarku Tandrevollu, kuras sašāva visus desmit mērķus.

Ekhofa tā bija 26. uzvara Pasaules kausa posmos.

Arī Buliņa šaušanu veica perfekti. 19 gadus jaunā biatloniste pēc pirmās šautuves bija 38., pēc otrās - 26.vietā, bet finišēja 32.vietā minūti un trīs sekundes aiz Ekhofas.

Līdz šim labākais sasniegums sportistei Pasaules kausa posmos bija 64.vieta, kas izcīnīta šīs sezonas sākumā Austrijas trasē Hohfilcenē.

Šis panākums ne tikai ļaus sportistei sestdien pirmoreiz karjerā startēt iedzīšanas sacensībās, bet arī ir devis viņai pirmos punktus Pasaules kausa vērtējumā.

Bendika jau šaušanā guļus kļūdījās trīsreiz, tobrīd būdama vien 94.vietā. Vienu "pūdeli" Latvijas biatlona komandas līdere pievienoja šaušanā stāvus un tobrīd bija 77.vietā, bet finišā viņai tika 66.vieta minūti un 53,2 sekundes aiz uzvarētājas.

Sacensībās piedalījās 101 biatloniste.

Sprinta disciplīnas kopvērtējumā par uzvarētāju un kristāla globusa ieguvēju kļuva Tirila Ekhofa, kura desmit sacensībās sakrāja 420 punktus.

Aiz viņas ar 304 punktiem finišēja tautiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura piektdien ierindojās sestajā vietā, kamēr trešo vietu ar 296 punktiem ieņēma zviedriete Hanna Ēberja, kura finišēja tikai 52.vietā. Bendika ar 81 punktu ieņem 40.pozīciju, bet Sanita Buliņa ar deviņiem punktiem - 79.vietu 89 sportistu vidū, kuras guvušas punktus.

Visu disciplīnu kopvērtējuma līdere pēc 24 aizvadītajām disciplīnām ar 1103 punktiem ir Ekhofa, Ulsbū-Reiselanna iekrājusi 924 punktus, bet Ēberja, kurai uz pēdām jau min Vīrere (811 punkti), seko ar 824 punktiem. Bendika ar 170 punktiem ierindojas 40.pozīcijā, bet Buliņa ar deviņiem punktiem - 85.vietā 92 punktus guvušo biatlonistu vidū.

Bendikai sezonas noslēgums līdz Estešundai ir bijis veiksmīgs. Februārī pasaules čempionātā viņa distancē ar kopēju startu pirms pēdējās šaušanas bija medaļu pozīcijā, bet finišā izcīnīja devīto vietu.

Sprintā planētas meistarsacīkstēs viņa bija 26.vietā, bet pirms tam Eiropas čempionātā izcīnīja zelta medaļu. Atsevišķi Pasaules kausā cēsniecei šīs sezonas labākais rezultāts sprintā ir iepriekšējā posmā Čehijas trasē Nove Mesto izcīnītā 16.pozīcija.

Savukārt uz diviem Pasaules kausa posmiem Nove Mesto Bendika devās no pasaules čempionāta distanču slēpošanā, kur desmit kilometru sacensībās brīvajā stilā ar intervālu startu izcīnīja augsto 35.pozīciju.

2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika tieši sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās - piekto. Trīs sezonas vēlāk viņa Pokļukā šo pašu pozīciju sasniedza individuālajā distancē.

Buliņa pirms atgriešanās Pasaules kausa apritē startēja pasaules junioru čempionātā, kur sprintā ieņēma 44.vietu, bet divos posmos Nove Mesto viņa sprintā ierindojās 100. un 101.vietā. Pasaules kausa sprinta sacensībās viņa labāko rezultātu sasniedza Hohfilcenē, izcīnot 64.vietu.

Estešundā norit Pasaules kausa sezonas pēdējais posms.

Uz augšu
Back