Latvijas U-17 volejbolisti Eiropas čempionātā ierindojas astotajā vietā

Latvijas U-17 izlases volejbolisti FOTO: cev.eu

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlase Albānijas galvaspilsētā Tirānā notiekošo Eiropas U-17 čempionāta finālturnīru (EČ) svētdien noslēdza astotajā vietā.

Latvieši cīņā par septīto vietu ar rezultātu 1-3 (25:21, 15:25, 19:25, 22:25) zaudēja vienaudžiem no Beļģijas.

Latvijas izlasē ar 21 punktu rezultatīvākais bija Kristians Fokerots, bet 17 punktus guva Kristers Landzāns. Beļģiem 16 punktus nopelnīja Eliots de Vlēšauvers, bet ar 15 punktiem, četriem no tiem blokā, atzīmējās Berre van Loverens.

Latvijas U-17 izlase Eiropas čempionāta finālturnīros šajā vecuma grupā debitēja ar 3-2 uzvaru pār vienaudžiem no Turcijas, dienu vēlāk ar 1-3 piekāpās Krievijai, turpinājumā mājinieki albāņi pieveikti ar 3-0, trešdien tika piedzīvota neveiksme 1-3 pret Beļģiju, bet ceturtdien gūta uzvara 3-1 pār Slovēniju.

Pirmajā grupā Latvija ieņēma ceturto vietu, taču otrā vieta jeb pusfināls bija vien uzvaras attālumā.

Pusfinālā par 5.-8.vietu Latvija sestdien ar 1-3 piekāpās Bulgārijai.

Beļģija, kura bija vienā grupā ar Latviju, trīs setos zaudēja Krievijai un uzvarēja Albāniju, četros setos zaudēja Slovēnijai un svinēja panākumu pār Latviju, kā arī trijos setos - pār Turciju.

Šāds sniegums Beļģijai deva trešo vietu grupā, par punktu apsteidzot Latviju.

Pusfināla cīņā par 5.-8.vietu piecos setos tika zaudēts Serbijai.

Savstarpējā cīņā grupā latvieši piekāpās vienaudžiem no Beļģijas ar 1-3 (21:25, 32:30, 22:25, 19:25).

Finālturnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā. Abu grupu pirmo divu vietu ieguvējas nodrošināja vietu pusfinālos, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašnieces spēkojas par 5.-8.vietu.

Kvalifikācijas sacensību otrajā kārtā Latvijas izlase Mārča Obrumana vadībā ar 3-1 pārspēja Horvātiju un ar 3-0 - Franciju un Baltkrieviju. 

Trīs notikušajos turnīros Latvijai šis ir pirmais finālturnīrs, savukārt Beļģija pirmajā finālturnīrā pirms četriem gadiem ieņēma otro vietu, bet pirms diviem gadiem neiekļuva finālturnīrā.

Pirms finālturnīra Latvijas izlase Slovēnijas pilsētā Mariborā divreiz zaudēja Austrijai - 1-3 un 0-3.

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlases kandidāti:

Gustavs Auziņš ("libero"), Gabriēls Kokins, Edvards Apsītis, Kristofers Niklāvs Kļaviņš, Leo Aleksandrs Štolcs, Timurs Aisens, Marats Selivanovs, Ņikita Dimitrijevs, Krišs Liepiņš, Armands Rokjāns, Kristians Fokerots, Kristers Landzāns.

Uz augšu
Back