Džudists Takato izcīna mājiniekiem pirmo zeltu Tokijas olimpiskajās spēlēs

Naohisa Takato.
Naohisa Takato. Foto: Reuters / Scanpix

Džudists Naohisa Takato sestdien Japānai izcīnīja pirmo Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļu, uzvarēdams svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, bet sievietēm svara kategorijā līdz 48 kilogramiem uzvarēja Kosovas pārstāve Distrija Krasniki.

28 gadus vecais japāņu džudists pirms pieciem gadiem piedzīvoja vilšanos, izcīnot bronzas medaļu Riodežaneiro.

Šoreiz viņš tika līdz finālam, kur pagarinājumā pēc septiņu minūšu un 40 sekunžu cīņas ar "ippon" panāca tīru uzvaru pār Taivānas sportistu Junveju Janu.

Uzvaru japānis panāca, kad Janam tika piešķirts trešais brīdinājums ("shido"). Takato 2016.gada spēlēs zaudēja ceturtdaļfinālā.

Bronzas medaļu izcīnīja Kazahstānas sportists Jeldoss Smetovs un Francijas pārstāvis Luka Mheidze.

Tikmēr sieviešu sacensībās svara kategorijā līdz 48 kilogramiem mājinieku cerībām nebija lemts piepildīties. Finālā Krasniki ar "vaza ari" pieveica mājinieci Funu Tonaki, kura tomēr sagādāja savai valstij pirmo medaļu spēlēs.

Kosoviete sagādāja savai valstij otro zelta medaļu spēļu vēsturē. Arī pirmā valsts debijā olimpiskajā forumā 2016.gadā tika izcīnīta sieviešu sacensībās džudo.

Bronzas medaļas izcīnīja ukrainiete Darja Bilodida un Mongolijas pārstāve Urancecega Menhbatina.

Sākotnēji Japānai mājas olimpiādē bija noteikts mērķis izcīnīt 30 zelta medaļas, taču tas tika atcelts pēc spēļu pārcelšanas par gadu koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Visvairāk zelta medaļas vienā olimpiādē - 16 - Japāna izcīnīja savās mājās 1964.gadā un Atēnās pirms 17 gadiem.

Tokijas olimpiskās spēles notiek no 23.jūlija līdz 8.augustam.