Ķibermaņa un Kaufmaņa divnieku ekipāžas aizvada Pasaules kausa sezonas otrās sacensības

Latvijas bobslejisti (pilots Oskars Ķibermanis) FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobsleja piloti Oskars Ķibermanis un Dāvis Kaufmanis sestdien Īglsas trasē aizvadīs olimpiskās Pasaules kausa sezonas otrās divnieku sacensības.

Pirmais brauciens sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika, bet otrajam starts tiks dots pusotru stundu vēlāk. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Ķibermanim un stūmējam Matīsam Miknim ir 15.numurs, bet Kaufmanis un Edgars Nemme startēs ar 22.numuru. Posmam pieteikušās 28 ekipāžas.

Pirms nedēļas pirmajā posmā šajā pašā trasē Ķibermanis ar Mikni ieņēma 12.vietu. Kaufmanis pirms divām nedēļām Eiropas kausa posmā piedzīvoja kritienu, taču ir gatavs šodien iziet uz starta, tāpat kā traumu guvušais Nemme.

Četrinieku sacensībās Ķibermaņa ekipāža izcīnīja piekto vietu. Kā divnieku, tā četrinieku sacensībās uzvaras laurus plūca titulētais vācu pilots Frančesko Frīdrihs.

Iepriekšējā sezonā Ķibermanis, nestartējot divos no 12 posmiem, kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu aiz vācieša Frančesko Frīdriha un viņa tautieša Johannesa Lohnera, kā arī čeha Dominika Dvoržāka. No Īglsas trasē notikušajiem četriem posmiem divos viņš bija otrais un divos - trešais.

Kaufmanim Pasaules kausā ir tikai vienas sacensības, kas aizvadītas pirms gada Siguldā, kur viņš ieņēma desmito vietu. Īglsā viņš startējis Eiropas kausā.

Šajā trasē starta rekords pirms 2021/2022.gada sezonas piederēja šogad karjeru beigušajam latviešu pilotam Oskaram Melbārdim, kurš 2011.gada 3.decembrī kopā ar Daumantu Dreiškenu starta ieskrējienu veica 4,96 sekundēs. Finišā rekordists bija Frīdrihs, kurš pērn trasi veica 51,04 sekundēs.

Svētdien notiks sacensības četrinieku ekipāžām.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī otrais Pasaules kausa posms nākamajā nedēļas nogalē notiks turpat Īglsas trasē. Nākamie trīs posmi notiks Vācijas trasēs - Altenbergā, Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē - Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Uz augšu
Back