Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pasaules kausā slalomā pirmo reizi startēs trīs mūsējie kalnu slēpotāji

TVNET
Pasaules kausā slalomā pirmo reizi startēs trīs mūsējie kalnu slēpotāji
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: infoski.lv

Jau rīt Somijas kalnu slēpošanas centrā Levi Pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā turpināsies ar otro posmu, dalībniekiem sacenšoties slaloma disciplīnā. Latviju pirmo reizi pasaules kausa posmā pārstāvēs trīs dalībnieki – mārupieši Kristaps un Miks Zvejnieki vīriešu konkurencē, bet siguldiete Lelde Gasūna sievietēm. Ja K.Zvejnieks un L.Gasūna jau ir vairākkārt startējuši šajā līmenī, tad Mikam tā būs debija Pasaules kausā, informē Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) preses sekretārs Ivars Bācis.

Mūsu kalnu slēpotāji šajā nedēļas nogalē atklās pasaules kausa sezonu, taču sacensību sezonu viņi jau atklāja pagājušajā nedēļā, startējot LSF rīkotajā Baltijas kausa 1. posmā Lietuvas slēgtajā ziemas sporta kompleksā «Snow arena». Gan Latvijas izlases līderi Zvejnieks un Gasūna, gan pasaules vadošie kalnu slēpotāji Levi atgriezīsies pēc gada pārtraukuma, jo pagājušajā rudenī daudzviet Eiropā esošais sniega un sala trūkums bija skāris arī Ziemeļvalstis, tāpēc Somijas ziemeļu slēpošanas centrā Pasaules kausa posmu nācās atcelt. Levi trase mūsējiem ir labi pazīstama, jo Kristaps ar Leldi tur PK posmos ir startējuši vairākkārt – abi trīs reizes. Siguldietei tās ir vienīgās reizes, turpretī brāļi Zvejnieki tur ir piedalījušies arī FIS sacensībās un Eiropas kausa posmos, tā ka arī Mikam Levi nav sveša.

Vislielākās cerības saistās ar Pasaules rangā slalomā ar 10,42 FIS punktu reitingu 69.vietā esošo Kristapu Zvejnieku, kurš vienīgais no pašreizējiem aktīvajiem Latvijas kalnu slēpotājiem ir ticis PK posmos trīsdesmitniekā (vēl to ir izdarījuši Ulla Ģērmane (ex. Lodziņa) un Roberts Rode – aut. piez.). Šis Kristapam būs «acītes» pasaules kauss – 21. reize. Kristapam tāpat kā iepriekš būs jāstartē beigu galā, taču Levi parasti ir cieta trase, jo tiek liets ūdens, veidojot ledainu virsmu, tādējādi cenšoties nodrošināt visiem pēc iespējas vienlīdzīgākus apstākļus. Iespējas ir labas, taču jāatceras, ka aptuveni 25-30 slalomisti līdzvērtīgi cīnās par pāris noslēdzošajām vietām labāko trīsdesmitnieka beigās. It īpaši tas vērojams Levi posma blīvajos rezultātos, jo, piem., 2014.gadā 25. un 55. vietu pirmajā braucienā šķīra tikai viena sekunde. Līdzīgi bija arī 2013. gadā, turklāt tad uz otro braucienu tika 32 kalnu slēpotāji, jo cīņā par 30.vietu trīs bija uzrādījuši identisku laiku.

Leldei Gasūnai vairākas reizes pirmajā braucienā ir izdevies iekļūt piecdesmitniekā, vislabāko rezultātu sasniedzot pirms pusotra gada Zviedrijā, kad izdevās pirmajā trasē uzrādīt 42. rezultātu, līdz otrajam braucienam jeb labāko trīsdesmitniekam pietrūkstot pusotrai sekundei. Protams, viņa gribēs uzlabot savu labāko vietu, tai pašā laikā neaizmirstot arī par labāko trīsdesmitnieku.

Tā kā K.Zvejnieks pagājušajā sezonā vienā pasaules kausa posmā iekļuva trīsdesmitniekā un ar 26.vietu nopelnīja 5 punktus Pasaules kausa kopvērtējumam, kurā viņš sezonu noslēdza 56.vietā (nejaukt ar pasaules rangu slalomā, ko rēķina pēc FIS punktu reitinga – aut. piez.), tātad atradās labāko sešdesmitniekā, tad Latvijai vīriešu konkurencē Pasaules kausa posmos slalomā šosezon pienākas otra vieta, tāpēc var arī startēt Miks Zvejnieks, kurš ir otrs labākais no mūsējiem, atrodoties pasaules rangā 382. vietā.

Sestdien sacentīsies sievietes, bet vīriešu starts paredzēts svētdien.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu