Manuela - pirmā melnādainā sportiste, kas ieguvusi medaļu peldēšanā

ASV sportiste Simona Manuela ceturtdien kļuva par pirmo melnādaino peldētāju, kas olimpisko spēļu individuālajās sacensībās ieguvusi medaļu.

Manuela ceturtdien 100 metru brīvā stila sacensībās sievietēm izcīnīja zelta godalgu. Distanci Manuela veica pēc 52,70 sekundēm, uzrādot olimpisko rekordu.

«Tas man nozīmē ļoti daudz,» pēc triumfa, izplūstot asarās, sacīja Manuela. «Šī medaļa nav tikai man. To nopelnījuši arī visi cilvēki, kas man palīdzēja nokļūt līdz šai pozīcijai. Gribu būt par paraugu citiem sportistiem.»

Otrajā pozīcijā 100 metros brīvajā ierindojās Penija Oleksiaka no Kanādas, bet bronza tika zviedrietei Sārai Sjūstromai.

Piebildīsim, ka 20 gadus vecajai Manuelai šī ir debija olimpiskajās spēlēs.