Portāls: Ņujorkas "Knicks" apsver nepiedāvāt Porziņģim maksimālo līgumu

Kristaps Porziņģis

FOTO: Reuters/LETA

Kristaps Porziņģis gaidāmajā vasarā kļūs par ierobežoti brīvo aģentu. Daudzas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas gatavos latvietim līgumu piedāvājumus, taču basketbolista pašreizējā komanda Ņujorkas "Knicks" apsver nepiedāvāt Porziņģim maksimālo līgumu, vēsta portāls "Sportando".

Par Porziņģa pakalpojumiem nopietnu interesi izrāda Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" vienība, kura latvietim gatavojas piedāvāt maksimālo līgumu, vēstīja "NetsDaily".

"New York Daily News" žurnālists Stefans Bondijs ziņo, ka Ņujorkas komanda nopietni apdomājot Porziņģa nākotni ar vienību. Kluba vadība līgumā plāno ieviest punktus par pilna atalgojuma saņemšanu tikai gadījumā, ja latvietis sezonas laikā būs aizvadījis konkrētu spēļu skaitu. 

"Tuvi avoti ziņo, ka "Knicks" nepiedāvās Porziņģim maksimālo līgumu uzreiz. Komanda vēlētos būt piesardzīga, īpaši pēc basketbolista smagās traumas. Ņujorkas komanda latvietim gatavos līdzīgu līgumu, kādu savulaik "76ers" piedāvāja Žoelam Embīdam," norāda Bondijs.

Bondijs arī uzskata, ka šo punktu ieviešana līgumā var radīt nesaskaņas starp basketbolistu un "Knicks" vadību. "Protams, ka Porziņģis sevi redz kā maksimālā līguma spēlētāju. Viņš būs ierobežoti brīvais aģents, tādēļ tas viņam netraucēs parakstīt līgumu ar jebkuru citu līgas vienību. Ja Ņujorka vēlēsies paturēt "vienradzi", tad viņiem nāksies pielīdzināt šo summu."

Pagaidām nav skaidrības, kad latviešu superzvaigzne varētu atgriezties NBA laukumos. Ņujorkas klubs iepriekš pauda nostāju, ka nesteigsies ar Porziņģa sūtīšanu laukumā.

Porziņģa nākamais līgums tiek lēsts 150 miljonu ASV dolāru apmērā. Tas varētu būt arī lielāks. 

Pārbūvē esošā "Knicks" ar deviņām uzvarām 38 spēlēs Austrumu konferencē ieņem 14. vietu un, visticamāk, pavasarī nepretendēs uz dalību izslēgšanas turnīrā.

"Knicks" klubs Porziņģi izvēlējās 2015. gada draftā ar kopējo ceturto numuru. Līdz šim viņš savas NBA karjeras laikā katrā no mačiem vidēji iemetis 17,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušo bumbu.

Uz augšu