Itālijas futbolisti atgūstas pēc ātri ielaistiem vārtiem un uzvar Albāniju

LETA/AFP

2021.gada Eiropas čempione futbolā Itālijas vīriešu futbola izlase sestdien Dortmundē šī gada meistarsacīkšu B grupas pirmajā mačā ar 2:1 (2:1) uzvarēja Albāniju.

Itālijas izlases labā vārtus guva Alesandro Bastoni un Nikolo Barella. Albāņiem izcēlās Nedims Bairami, kura vārtu guvums 23.sekundē ir visu laiku ātrākais Eiropas čempionātu vēsturē.

Jau spēles sākumā Itālijas futbolistiem pie sava soda laukuma kļūdoties sānu iemetienā, bumba nonāca pie albāņiem un Bairami raidīja to vārtos. Pēc nepilnām 11 minūtēm, izspēlējot stūra sitienu, Lorenco Pellegrīni centrēja uz tālo vārtu stabu, no kurienes precīzs ar galvu bija Bastoni.

Vēl piecas minūtes vēlāk Barella aiz soda laukuma trieca bumbu vārtos un vadību ieguva jau itāļi. Puslaika otrajā pusē pašreizējiem čempioniem bija iespēja nostiprināt vadību, taču pēc Dāvides Fratēzi sitiena Tomass Strakoša skāra bumbu un tā atsitās pret stabu.

Otrajā puslaikā itāļi spēlēja piesardzīgi un nosargāja minimālo vadību, taču pamatlaika pēdējā minūtē pieļāva vaļību. Tās rezultātā Rejs Manajs varēja izdarīt sitienu no asa leņķa, vien Džanluidži Donnarummam liedzot albāņiem izraut neizšķirtu. Spēles pēdējās sekundēs bumbu garām vārtiem sita Mario Mitajs, neizmantojot pēdējo iespēju.

Iepriekšējais rekords visātrāk gūtajos vārtos piederēja krievam Dmitrijam Kiričenko, kurš 2004.gada čempionāta mačā izcēlās 67.sekundē.

Pirms tam B apakšgrupā Spānija ar rezultātu 3:0 uzvarēja Horvātiju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Itālijas izlases sastāvs: Džanluidži Donnarumma, Džovanni Di Lorenco, Rikardo Kalafjori, Alesandro Bastoni, Federiko Dimarko (Mateo Darmjans, 83.min.), Nikolo Barella (Maikls Folorunšo, 90.min.), Žoržinjo, Dāvide Fratēzi, Lorenco Pellegrīni (Brians Kristante, 77.min.), Federiko Kjēza (Andrea Kambjaso, 77.min.), Džanluka Skamaka (Mateo Retegui, 83.min.).

Albānijas izlases sastāvs: Tomass Strakoša, Elseids Hisajs, Arlinds Ajeti, Berats Gimšiti, Mario Mitajs, Kristjans Aslani, Ilbers Ramadani, Nedims Bairami (Ernests Muči, 87.min.), Jasirs Asani (Arbers Hodža, 68.min.), Armando Broja (Rejs Manajs, 76.min.), Taulants Seferi (Kazims Lači, 68.min.).