Video Čehijas hokejisti iekļūst pasaules hokeja čempionāta pusfinālā

Čehijas hokejisti ceturtdien Prāgā svinēja uzvaru un iekļuva pasaules hokeja čempionāta pusfinālā.

Čehi ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja ASV.

27.minūtē čehiem bija nepieciešamas 16 sekundes, lai realizētu vairākumu. Pēc Davida Špačeka metiena no zilās līnijas ripa trāpīja pa nūju amerikāņu spēlētājam, tad pa Pavelu Zahu un ielidoja vārtos - 1:0 Čehijas labā.

56.minūtē ripa pabija mājinieku vārtos, taču tas notika pēc tam, kad kanādiešu uzbrucējs bija uztriecies virsū mājinieku vārtsargam Lukāšam Dostalam, un vārti netika ieskaitīti.

Dostals aizvadīja "sauso" spēli, atvairot 36 metienus, bet ASV vārtsargs Čārlijs Lindgrēns atvairīja 27 no 28 metieniem.

Pirmajā ceturtdaļfinālā Prāgā Kanāda ceturtdien ar 6:3 (2:1, 1:0, 3:2) pieveica Slovākiju.

Pēc ceturtdaļfināliem, veidojot pusfināla pārus, komandas tiks izsētas vēlreiz.

Pērnā gada bronzas medaļniece Latvija šajās meistarsacīkstēs neizkļuva no apakšgrupas un ierindojās devītajā vietā.

16 komandas bija sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, katrai izlasei aizvadot septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pamet spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā 16 labāko skaitā būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisināsies līdz 26.maijam.

Pasaules čempionāta jaunumi atrodami īpaši tam veltītajā sadaļā "leta.lv/hockey"un tviterī "@LETAsportsEXTRA".