Ungārijas futbolisti svin uzvaru un saglabā izredzes spēlēt astotdaļfinālā

Ungārijas izlase svētdien Eiropas futbola čempionātā svinēja uzvaru pēdējā A grupas spēlē un saglabāja izredzes spēlēt astotdaļfinālā. Ungārija ar 1:0 (0:0 pieveica Skotiju.

Pēc sarkanās kartītes pirmajā spēlē skotiem nevarēja palīdzēt aizsargs Raiens Porteuss, bet muskuļa savainojumā ir iedzīvojies vēl viens aizsargs Kīrans Tīrnijs. Savukārt Ungārijai laukumā varēja doties Anglijā dzimušais Kalams Stailss, kurš pēdējā pārbaudes mačā tika pie neliela savainojuma.

Pirmajā puslaikā bīstamu momentu pie vārtiem bija maz. Labākā vārtu gūšanas iespēja pēc brīvsitiena izpildes bija Villi Orbānam, pēc kura sitiena ar galvu no soda laukuma bumba trāpīja pa pārliktni un pameta laukumu.

70.minūtē pēc sadursmes Skotijas izlases soda laukumā cieta vairāki spēlētāji, vissmagāk - Barnabāšs Varga, kuram bija nepieciešama maiņa.

Mača kompensācijas laika otrajā minūtē no soda laukuma pa vārtu kreiso stabu trāpīja Ungārijas izlases spēlētājs Kevins Čobots.

Tieši Čobots pretuzbrukumā mača kompensācijas laika desmitajā minūtē pēc Rolanda Šallai piespēles no soda laukuma vidus raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī, panākot uzvaru. Tūlīt pēc gūtajiem vārtiem atskanēja mača beigu signāls.

Pēc trim spēļu kārtām A grupā septiņus punktus nopelnīja Vācija, piecus punktus sakrāja Šveice, Ungārija sakrāja trīs punktus, bet vienu punktu izcīnīja Skotija.

Otrā svētdienas spēlē šajā grupā Frankfurtē pie Mainas Vācija spēlēja 1:1 ar Šveici.

Pirmajās A grupas spēlēs vācieši ar 5:1 sagrāva Skotiju un Šveice ar 3:1 pārspēja Ungāriju, bet otrajā kārtā Vācija ar 2:0 apspēlēja ungārus, šveiciešiem un skotiem spēlējot 1:1.

Ungārija ar Skotiju laukumā līdz šim bija tikušās tikai pārbaudes spēlēs, četrās pārākiem esot ungāriem, bet trīs mačos uzvaru svinot Skotijas futbolistiem.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūst katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Ungārijas izlases sastāvs: Pēters Gulāši; Mārtons Dārdai (Atila Salai, 74.min.), Villi Orbāns, Endre Botka; Milošs Kerkezs (Žolts Naģs, 86.min.), Andrāšs Šāfers, Kalams Stailss (Ādams Naģs, 61.min.), Bendegūzs Bolls (Kevins Čobots, 86.min.); Dominiks Soboslai, Barnabāšs Varga (Ādāms Martins, 74.min.), Rolands Šallai.

Skotijas izlases sastāvs: Engass Ganns; Endrū Robertsons (Luiss Morgans, 89.min.), Skots Makkena, Grānts Henlijs, Džeks Hendrijs, Entonijs Ralstons (Kenijs Maklīns, 83.min.); Skots Maktominejs, Kalams Makgregors, Billijs Gilmors (Raiens Kristijs, 83.min.), Džons Makgins (Stjuarts Ārmstrongs, 76.min.); Če Adamss (Lorenss Šenklends, 76.min.).