Kalvis Kalniņš, karatē (dalīta 7. vieta)
Karatē dzimtene ir Japāna, līdz ar to šis sporta veids Tokijā debitēja olimpiskajā programmā. Diemžēl, taču pēc trīs gadiem Parīzes olimpiskajās spēlēs karatē nebūs programmā, tā vietā būs, piemēram, breikdānss. Savukārt par 2028. gada Losandželosas spēlēm vēl nav skaidrības.
"Ļoti žēl, ka organizatoru valstij ir tik lielas iespējas noteikt programmu. Karatē pasaules čempionātos piedalās 120 valstis, katrā svara kategorijā startē 80 līdz 100 sportistu. Tas nav sporta veids, kurā piedalās tikai 10 valstis, tikai divi kontinenti. Tas ir ļoti attīstīts sporta veids. Karatē noteikti neatpaliek no džudo," nožēlu pauž Latvijas karatista Kalvja Kalniņa treneris Rolands Družoks.
30 gadus vecajam Kalniņam, kurš ir pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieks, Tokijā ļoti iespējams bija vienīgā iespēja cīnīties par olimpisko godalgu. Turklāt ne savā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, bet gan apvienotajā līdz 67 kilogramiem. Tas šķiet netaisnīgi.
Roberts Akmens, smaiļošana (8. vieta)
25 gadus vecais Akmens aizpērn kļuva par pasaules U-23 čempionu. Arī viņš ir viens no olimpisko spēļu debitantiem, kuram reālākas iespējas pacīnīties par medaļu būs pēc trīs gadiem Parīzē.
Šķēpmešana (vieglatlētika)
- Madara Palameika (11. vieta)
- Anete Kociņa, vieglatlētika (21. vieta)
- Gatis Čakšs (18. vieta)
- Līna Mūze, vieglatlētika (26. vieta)
Latvijas šķēpmetēji vēsturiski ir atzīstami startējuši olimpiskajās spēlēs. Pēc neatkarības atgūšanas sudrabu izcīnījuši Ainars Kovals un Vadims Vasiļevskis, bet Padomju Savienības važās godalgas izcīnīja Jānis Lūsis, Dainis Kūla, Inese Jaunzeme un Elvīra Ozoliņa.